Po kilkudziesięciu latach do Żagania wracają szachy. W sali kurlandzkiej Żagańskiego Pałacu Kultury zorganizowano pierwszy od dłuższego czasu powiatowy turniej szachowy. O „Złoty Maszkaron” rywalizowali uczniowie z kilkunastu szkół regionu.
Strategiczne posunięcia po polach szachownicy wykonywali młodzi miłośnicy tej gry z podstawówek, jak i licealiści i technicy. Zainteresowanie takimi przyszłymi rozgrywkami wyrażali również dorośli, co organizatorzy przyjęli do kalendarza przyszłych działań. Sami uczestnicy turnieju podkreślają, że takie współzawodnictwa szachowe powinny się odbywać częściej. – To doskonała integracja, relaks, ale i trening umysłu – mówią uczniowie:















![Żagańskie podsumowanie roku księżnej Doroty [ZDJĘCIA] 15 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/5903224561e8a72374c7b79d0ea24ef3_xl-350x250.jpg)


