Gry i zabawy dla dzieci, kolorowe dmuchańce, występy artystyczne, a także domowe ciasto i świeżo wyciskane soki – to tylko niektóre z atrakcji Dnia Dobra, jaki organizuje w Zielonej Górze Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę na placu przy Filharmonii Zielonogórskiej.
Jak mówi Sylwia Grzyb, rzeczniczka diecezjalnej Caritas, to kolejny tego typu rodzinny festyn organizowany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w trakcie której świętują oddziały Caritas na całym świecie:
Sylwia Grzyb podkreśla, że Dzień Dobra to świetna okazja do zapoznania się z działalnością Caritas.
– Zależy nam na tym, aby mieszkańcom diecezji dać tym razem coś od siebie, a przy okazji pokazać czym się zajmujemy i komu pomagamy – dodaje rzeczniczka lubuskiej Caritas:
Dodajmy, że Niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona została w 2000 roku w trakcie kanonizacji św. Faustyny przez papieża Jana Pawła II. Święto obchodzone jest zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, a więc w tym roku będzie to 27 kwietnia.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

