Akcja zbierania podpisów o przedłużenie trasy pociągu Warszawa – Zielona Góra aż do Żagania przynosi skutki. Mieszkańcy miasta wysyłali do dyrekcji PKP Intercity i Ministerstwa Infrastruktury specjalne kartki pocztowe z apelem o przywrócenie połączenia.
O przełomie w sprawie kolejowego połączenia Żagania ze stolicą informowaliśmy kilka dni temu
https://www.zachod.pl/129490/zagan-walczy-o-warszawe-jest-przelom/
Jak poinformował Szymon Huptyś z Ministerstwa Infrastruktury, urzędnicy pochylili się nad prośbą mieszkańców Żagania i mają dla nich dobre wieści.
Organizatorem akcji zbierania podpisów za przywróceniem połączenia było Stowarzyszenie Miłośników Kolei OK1. Sławomir Świniuch, prezes stowarzyszenia, nie kryje radości z powrotu pociągu dalekobieżnego do Żagania.
Połączenie kolejowe z Żagania do Warszawy pojawi się w rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 15 grudnia.














![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 14 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)


