Już po raz drugi w Żaganiu zorganizowano akcję pod nazwą „Bieg w piżamach”. Wydarzenie miało wymiar sportowy, ale przede wszystkim także charytatywny. Środki zebrane podczas imprezy zainicjowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową numer 4 przeznaczone zostaną na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.
Przy bieżni kompleksu sportowego Arena pojawiło się blisko 150 uczniów i przedszkolaków. W projekt zaangażowało się także wiele miejskich instytucji. Po biegu każdy uczestnik otrzymał okolicznościową plakietkę. Event był także okazją do spotkania z przedstawicielami straży pożarnej i ratownikami WOPR. Rozmawiano między innymi o bezpieczeństwie podczas wakacji i ważnych numerach telefonów. Każdy mógł także na fantomie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. – Takich akcji nigdy dość. Po pierwsze wszyscy pomagamy, ale także przypominamy o bezpieczeństwie w trakcie trwania kanikuł – podkreślają między innymi przedstawiciele straży pożarnej:















![Żagańskie podsumowanie roku księżnej Doroty [ZDJĘCIA] 15 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/5903224561e8a72374c7b79d0ea24ef3_xl-350x250.jpg)


