Prezes Akcji Katolickiej deklaruje, że organizacja zawsze będzie bronić Jana Pawła II. Papież-Polak jest jej patronem.
Urszula Furtak powiedziała w Radiu Zachód, że ostatnie ataki niektórych mediów na Jana Pawła II to walka z autorytetami i cywilizacją chrześcijańską.
Urszula Furtak dodała, że cały pontyfikat papieża-Polaka był służbą drugiemu człowiekowi:
W ostatnich dniach w reportażu telewizji tvn24 pojawiły się sugestie, jakoby Karol Wojtyła w czasie gdy był metropolitą krakowskim, miał wiedzieć o przypadkach tuszowania pedofilii wśród duchownych. Część komentatorów zwraca uwagę, że są one oparte na materiałach SB, których nie można dziś zweryfikować.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

