Mszą św. odprawioną w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela rozpoczął się tegoroczny jedenasty Lubuski Orszak Trzech Króli. Bierze w nim udział kilka tysięcy zielonogórzan. W Orszaku podążają górale bukowińscy z Brzeźnicy, Orkiestra Dęta Zastal, postacie aniołów na szczudłach i diabły. Jest też wielbłąd, a na nim król.
Po mszy barwny Orszak wyruszył spod kościoła i zmierza w kierunku starówki. Po drodze przy hotelu Śródmiejskim dla najmłodszych przygotowano szopkę z alpaką, osiołkami i kucem, mówi Jolanta Ławicka z komitetu organizacyjnego Orszaku:
Przy ratuszu zainstalowane zostały telebimy, dodaje Jolanta Ławicka:
Poseł Jacek Kurzępa, z którym udało nam się porozmawiać przy pierwszej scenie na Placu Bohaterów zwrócił uwagę, że wraz innymi posłami głosował za tym aby Święto Trzech Króli było dniem wolnym od pracy:
Wzdłuż deptaka uczestnikom rozdawane są korony, których przygotowano kilka tysięcy.
Dodajmy, że organizatorami Orszaku są Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” Mecenat Złotego Serca i Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.
Dziś po wielu miesiącach nauki i natłoku obowiązków uczniowie rozpoczynają wakacje. W Czerwieńsku odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego. Połączono...
Jest akt oskarżenia przeciwko rodzicom, którym zarzucono wieloletnie zaniedbywanie obowiązków opiekuńczych wobec małoletniej córki. O dramatycznej historii 3,5- letniej wówczas...
Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem