Flipy, 360 spin czy barspin, to tylko niektóre figury, które można było zobaczyć na skateparku przy żagańskim bulwarze nad Bobrem. Swoje umiejętności i akrobacje na hulajnodze zaprezentowało blisko 30 młodych ludzi z Żagania, Żar czy Iłowej podczas 3 już edycji Skate Jamu.
Organizatorami cyklicznej już imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Za sprawą śmiałków w kaskach i ochraniaczach event przyciągnął wielu mieszkańców miasta. A przyszły całe rodziny, których najmłodsi członkowie już namawiali rodziców na kupno hulajnogi. Było na co popatrzeć, bo po prezentacjach najmłodszych swoje umiejętności zaprezentował Kacper Sztorc, czwarty skater w Polsce. Żagański mistrz przypomniał także o bezpieczeństwie podczas treningów i samych pokazów. – Zawsze pamiętajmy o kasku i pozostałych akcesoriach, które chronią podczas upadku, bo takie często się zdarzają na początku zabawy z hulajnogą – podkreśla żaganianin:
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał vouchery zafundowane przez lokalnych przedsiębiorców.















![Żagańskie podsumowanie roku księżnej Doroty [ZDJĘCIA] 15 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/5903224561e8a72374c7b79d0ea24ef3_xl-350x250.jpg)


