Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna kolejną edycję programu „Aktywny samorząd”.
Jest on realizowany przy współpracy z powiatami i ma na celu zwiększenie mobilności osób z niepełnosprawnościami, a także poprawienie ich sytuacji na rynku pracy.
Andrzej Gonia, dyrektor lubuskiego oddziału PFRON, podkreśla, że w tym roku budżet programu został znacznie zwiększony i wynosi niemal 220 mln złotych:
Jacek Wachowski z lubuskiego PFRON zwraca uwagę, że w ramach programu „Aktywny samorząd” osoby z niepełnosprawnościami mogą się też ubiegać o dotacje na wiele innych działań poprawiających jakość ich życia:
Co ważne, program „Aktywny samorząd” pomaga też osobom z niepełnosprawnościami w podniesieniu swoich kwalifikacji zawodowych, ukończeniu studiów, a nawet zapewnieniu opieki nad dziećmi.
– Dzięki temu mają oni większą szansę zaistnienia na rynku pracy, co jest jednym z celów tego programu – dodaje Jacek Wachowski:
Dodajmy, że tegoroczna edycja programu „Aktywny samorząd” rozpocznie się już w najbliższą środę, 1 marca. Wnioski o dotacje będzie można składać osobiście w starostwach powiatowych lub w wersji elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.