Msza w intencji rolników, tradycyjne stroje i obrzędy, a następnie zabawa do białego rana. Tak będzie 23 sierpnia w Kalsku, gdzie odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne.
Większość sołectw organizuje własne mniejsze dożynki, ale gminne obchody jednoczą wszystkich mieszkańców gminy w jednym miejscu.
Impreza podzielona jest na dwie części.
– Najpierw obrzędy zgodnie z tradycją, a później zabawa dla wszystkich – mówi Joanna Lange, inspektor w wydziale współpracy i promocji gminy:
W części artystycznej na uczestników imprezy będzie czekać wiele atrakcji:
Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się na stronie internetowej urzędu oraz w mediach społecznościowych gminy.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

