W Lisowie koło Słubic powstanie nowoczesna świetlica wiejska. Takie miejsce w sołectwie wprawdzie jest, ale nie spełnia współczesnych wymogów i funkcjonalnego miejsca spotkań lokalnej społeczności. Mieszkańcy wielokrotnie mówili o potrzebie budowy nowej placówki.
– Do końca lipca powinniśmy otrzymać ze starostwa pozwolenie na budowę, a w przyszłym roku chcielibyśmy rozpocząć inwestycję – zapewnia Tomasz Stefański, zastępca burmistrza Słubic.
Świetlica w Lisowie ma być modelową świetlicą wiejską, której projekt mógłby być wykorzystywany przy budowie takich obiektów w innych miejscach. A inwestycja jest ujęta w planach inwestycyjnych gminy Słubice, choć samorząd nie wyklucza znalezienia zewnętrznych źródeł finansowania.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

