poniedziałek, 22 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

Kolejni strażacy jadą walczyć z żywiołem! (AKTUALIZOWANY)

Karolina Kamińska Karolina Kamińska
2024-09-15 18:45
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Kolejni strażacy z województwa lubuskiego jadą na Dolny Śląsk, by wesprzeć kolegów w walce z powodzią. Z Lubuszanami przed wyjazdem  w Szprotawie spotkał się wojewoda lubuski Marek Cebula.

–  Strażacy jadą do miejsc często już odciętych od świata, mają zastąpić na miejscu swoich kolegów, bo ich siły też są ograniczone  –  dodał w rozmowie z Radiem Zachód.

Wojewoda lubuski zapewnił, że region jest przygotowany na ewentualną sytuację powodziową w naszym regionie. Sprawdzał jak wygląda sytuacja w najbardziej narażonych miejscowościach m.in. w Szprotawie i Żaganiu.   – W Lubuskiem mamy 1,5 miliona worków do piasku, drony, pompy szlamowe i pojazdy ewakuacyjne, a także agregaty prądotwórcze, beczkowozy – podkreślał Marek Cebula. Na jutro zwołano spotkanie sztabów kryzysowych.

Brygadier Rafał Konieczny, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim przypomina, że już w czwartek pierwsi Lubuszanie wyjechali na Dolny Śląsk, a konkretnie do Nowej Rudy.   –  Nasi koledzy pracują tam praktycznie bez przerwy – dodaje Konieczny.

Komendant przypomniał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo strażaków.  –  Jedną z kluczowych rzeczy są środki ochrony indywidualnej i przestrzeganie procedur  – dodaje.  Strażacy jadą w miejsce walki z żywiołem, wracają do bazy i po zregenerowaniu sił wracają do  niesienia pomocy.

Młodszy kapitan Lucjan Cybulski, zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej w Żaganiu, mówi, że z naszego regionu  dziś wyjechało 33  strażaków.  –  Nasze prace na miejscu są jasno określone – dodaje.

 

Służby wojewody lubuskiego na bieżąco monitorują sytuację na Odrze. Według prognoz na najbliższe dni poziom wody w rzece  w Lubuskiem będzie wzrastał, ale w wielu miejscach nie przekroczy stanów ostrzegawczych.  Odra monitorowana jest m.in. na wodowskazach w Słubicach, Gozdowicach, Bielinku i Widuchowej. 

Jak mówi Sławomir Pawlak, dyrektor biura wojewody lubuskiego, woda w rzece wzrasta, ale sytuacja jest monitorowana na bieżąco.

W Bielinku stan ostrzegawczy wynosi 480 cm, zaś według prognoz pojutrze woda podniesie się do 254 cm. Zaś w Widuchowej stan ostrzegawczy to 630 cm, zaś we wtorek poziom wody podniesie się do 562 cm.

Trudna sytuacja w Lubuskiem jest m.in. na rzece Bóbr. Według prognoz w nocy woda przekroczy stany alarmowe.

Polecamy

Powódź w Czechach. Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
KRAJ I ŚWIAT

Premier Czech: „Najgorsze jeszcze nie jest za nami”

15 września 2024

Premier Czech Petr Fiala powiedział w niedzielę, że najgorsza sytuacja związana z powodzią jeszcze nie minęła. Dodał, że poziom niektórych...

Czytaj więcejDetails
fot. Polska Agencja Prasowa

Służby wojewody monitorują stan lubuskich rzek

15 września 2024
Dolny Śląsk. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Dramatyczna sytuacja powodziowa w Polsce. Przerwana tama i zawalone mosty [AKTUALIZOWANY]

15 września 2024

Szef MON: 4 tys. żołnierzy w gotowości do niesienia pomocy

14 września 2024

Premier: uruchomiona zostaje pomoc dla najbardziej poszkodowanych

14 września 2024
Tagi: TEMAT DNIA

Czytaj również

Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

We wtorek ceny maksymalne obu benzyn wyższe niż w poniedziałek. Tańszy będzie diesel

22 czerwca 2026

We wtorek (23 czerwca) litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,98 zł, benzyny 98 - 6,69 zł, a...

fot. facebook.com/Stal Gorzów
LUBUSKIE

Stal Gorzów ma nowego Dyrektora Zarządzającego

22 czerwca 2026

Przetasowania w strukturze Stali Gorzów. Magdalena Ciszek-Kozłowska została nowym Dyrektorem Zarządzającym. Zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Wróbla, który jednak pozostanie...

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

Nowe boisko przy szkole 59 w Żaganiu oddane do użytku [ZDJĘCIA]

22 czerwca 2026

Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu oficjalne oddano do użytku boisko wielofunkcyjne dla uczniów. Inwestycja kosztowała ponad milion...

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

Lipinki Łużyckie ogłosiły konkurs na stanowisko dyrektora żłobka

22 czerwca 2026

Gmina Lipinki Łużyckie buduje nowy żłobek. Jednocześnie samorząd ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora placówki. Dokumenty należy dostarczyć do 26 czerwca....

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

Będą nowe przystanki w kilku lokalizacjach gminy Trzebiel

22 czerwca 2026

W gminie Trzebiel będą nowe przystanki autobusowe w kilku lokalizacjach przy drodze krajowej numer 12. Stare i zniszczone konstrukcje zostaną...

PAP/Leszek Szymański
SPORT

Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

21 czerwca 2026

Koszykarze Orlen Zastalu Zielona Góra przegrali z Legią Warszawa 70:78 w siódmym, decydującym pojedynku finału Polskiej Ligi Koszykówki. Ekipa ze...

najnowsze z Lubuskiego

Gorzowskie podium na „Jancarzu”

Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim

Kończy się nabór do szkół ponadpodstawowych

Przygotowania do szprotawskiego śpiewania

Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

Żarscy uczniowie ze stypendiami

Stal bez Holdera i Bednara

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Targi w twierdzy Kostrzyn

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj