Funkcjonariusze lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 63 kg substancji sterydowych. Szacunkowa wartość zatrzymanego nielegalnego towaru to prawie 304 tys. zł.
Funkcjonariusze podczas rutynowej kontroli zatrzymali na drodze S3 w okolicach węzła Jordanowo samochód dostawczy. Kierowca, obywatel Polski, zadeklarował przewóz części samochodowych.
W wyniku szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli osiem kartonów z etykietami jednej z firm kurierskich. W kartonach, w srebrnych opakowaniach z tworzywa sztucznego, funkcjonariusze znaleźli biały proszek o intensywnym zapachu
– przekazała rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej st. asp. Justyna Pasieczyńska.
Kierowca i pasażer na pytania funkcjonariuszy o rodzaj przewożonego towaru oświadczyli, że nie wiedzą, co to za substancja. Zlecenie na przewóz paczek znaleźli na jednym z portali internetowych.
Badania spektrometrem wykazały, że w siedmiu kartonach o wadze ponad 63 kg znajduje się cypionian testosteronu (steroid) oraz dekanian testosteronu (steroid). Dodatkowo w jednym kartonie znaleźli 595 sztuk opakowań zawierających różne substancje sterydowe.
Funkcjonariusze przeszukali samochód i zabezpieczyli telefon i router. Szacunkowa wartość zatrzymanego nielegalnego towaru to prawie 304 tys. zł. Kierowca i pasażer zostali przesłuchani w charakterze świadka.
Polecamy
Zaginiony jechał rowerem po autostradzie
To mogło skończyć się tragicznie. Świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o rowerzyście jadącym autostradą. Patrol, który przybył na miejsce stwierdził, że...
Czytaj więcejDetails