wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

49-latek zmarł po wypadku podczas kuligu za quadem [AKTUALIZACJA]

IAR IAR
2026-02-01 14:00
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

We wsi Bronowice (gmina Trzebiel), w wyniku wypadku podczas kuligu zginął w sobotni wieczór (31 stycznia) 49-latek. Mężczyzna jadąc na sankach ciągniętych quadem uderzył głową w słup energetyczny – poinformowała w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Dokładny przebieg wypadku oraz to, kto kierował quadem jest ustalane

– powiedziała prok. Antonowicz. 

Dodała, że do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni biorący udział w kuligu wraz z pokrzywdzonym, a śledztwo mające wyjaśnić okoliczności i przyczynę wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach. 

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w sobotę (31 stycznia), około godz. 20.30. Doszło do niego na drodze publicznej w Bronowicach, w gm. Trzebiel. 

Zgodnie z prawem na drogach publicznych obowiązuje zakaz organizacji kuligu za pojazdem mechanicznym. Dozwoloną formą kuligu, jest ten organizowany w zaprzęgu ciągniętym przez zwierzęta, np. konie przy zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. 

Jeśli podczas kuligu dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia.

Tragedia w trakcie kuligu. Nie żyje mężczyzna z gminy Trzebiel

Tragiczny finał kuligu w gminie Trzebiel. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Kilku mieszkańców Bronowic postanowiło zorganizować sobie zimową rozrywkę. Wybór padł na kulig ciągnięty przez quada. Ta decyzja okazała się niestety fatalna w skutkach. Nie żyje 49- latek.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 31 stycznia ok. godz. 20.30 . Mężczyzna siedzący na sankach, uderzył głową w słup, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

Komenda Powiatowa w Żarach potwierdziła śmierć 49- latka. Policja nie udziela szczegółowych informacji ze względu na prowadzone czynności, mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.

Kulig za samochodem to ryzyko

To nieodpowiedzialna rozrywka, której finał może być tragiczny. Policjanci przestrzegają przed organizacją kuligów za jadącym samochodem. Taka jazda jest niebezpieczna nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych.

Sanki i inne przedmioty do jazdy po śniegu – przy dużej prędkości – same w sobie stanowią zagrożenie. Nie wspominając o ryzyku zderzenia z pojazdem, drzewem, kamieniem czy lodem.
Robert Opas z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przypomina, że takie „kuligi” na drogach publicznych są zabronione:

Mandat za jazdę z doczepionymi sankami może wynieść do 500 złotych.
Do śmiertelnego wypadku podczas samochodowego kuligu doszło m.in. przed tygodniem w Nowinach nieopodal Kielc. Na miejscu zginął 22-latek, a jego 21-letni kolega trafił w ciężkim stanie do szpitala. Kierowca samochodu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na proces czekać będzie na wolności.

Czytaj także:

Fot. Polska Policja/FB
KRAJ I ŚWIAT

Nie żyje 25-letni mężczyzna, który uderzył w drzewo podczas kuligu

11 stycznia 2026

Nie żyje 25-latek, który uczestniczył w kuligu w miejscowości Grzebowilk (woj. mazowieckie). Mężczyzna uderzył w drzewo, mimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować - poinformował w niedzielę (11 stycznia)...

Czytaj więcejDetails
Tagi: nie żyjeofiara śmiertelnabronowicekuligTEMAT DNIApolicjazimalubuska policjakpp w żarachgmina trzebiel

Czytaj również

KRAJ I ŚWIAT

Powstał polsko-estoński zespół śledczy ds. Zondacrypto

22 czerwca 2026

  Pod koniec maja powołano wspólny polsko-estoński zespół śledczy w sprawie Zondacrypto – ujawniła w poniedziałek (22 czerwca) Prokuratura Regionalna w...

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
LUBUSKIE

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

22 czerwca 2026

Ponad 100 tysięcy złotych straciła mieszkanka Zielonej Góry, która padła ofiarą oszustów podszywających się pod doradców inwestycyjnych. Kobieta znalazła w...

Fot. Screen nagrania opublikowanego przez piracidrogowi.pl
KRAJ I ŚWIAT

20- letni policjant wyprzedzał na czołówkę i został ukarany [FILM]

22 czerwca 2026

To policjant drogówki z Człuchowa wyprzedzał „na trzeciego” na drodze krajowej nr 20 pod Kościerzyną. Nagranie z niebezpiecznego zdarzenia opublikował...

fot. KMP w Zielonej Górze/Miejski Monitoring
LUBUSKIE

20-latek stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole

22 czerwca 2026

20-letni mieszkaniec Zielonej Góry stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole. Niebezpieczny manewr zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Do...

Fot. Policja Świętokrzyska/FB
KRAJ I ŚWIAT

Były policjant podejrzany o zabójstwo w Mierzawie zatrzymany [FILM]

22 czerwca 2026

Świętokrzyska policja zatrzymała w poniedziałek (22 czerwca) 49-letniego Dariusza R., byłego policjanta, podejrzanego o zabójstwo teścia i ciężkie zranienie teściowej....

Fot. Marcin Romanowski/FB
KRAJ I ŚWIAT

Spór o Europejski Nakaz Aresztowania wobec Romanowskiego

22 czerwca 2026

Obrońca Marcina Romanowskiego chce uchylenia Europejskiego Nakazu Aresztowania. Z kolei politycy koalicji rządzącej przekonują, że jeśli były wiceminister sprawiedliwości rzeczywiście...

najnowsze z Lubuskiego

Gorzowskie podium na „Jancarzu”

Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim

Kończy się nabór do szkół ponadpodstawowych

Przygotowania do szprotawskiego śpiewania

20-latek stracił prawo jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole

Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Targi w twierdzy Kostrzyn

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj