Jaka jest dziś wiarygodność polityków?
Najważniejsi polscy politycy ruszyli w trasę po kraju. Padają zapewnienia i obietnice, które mają przekonać wyborców o słuszności głosowania na określoną partię polityczną.
Przy okazji u niektórych polityków obserwujemy zmianę nastawienia do wyborców i całkowitą zmianę poglądów na określone sprawy. Donald Tusk z liberała stał się obecnie zwolennikiem rozwiązań socjalnych i obiecuje np. kredyt zero procent na mieszkanie oraz tak zwane „babciowe” dla młodych matek. Dziennikarze przyłapali go jednak na kłamstwach. Kilka dni temu Tusk zapewniał, że nigdy nie mówił nic na temat budowy muru na granicy z Białorusią. Tymczasem okazuje się, że z pełną odpowiedzialnością kilka lat temu mówił że mur nigdy nie powstanie.
Podobnych wypowiedzi jest więcej. Cieniem na składane obietnice kładą się też przywoływane słowa że „Obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą ” – tak kilka lat temu z naiwności swoich wyborców kpili liderzy Platformy Obywatelskiej Jacek Rostowski i Radosław Sikorski.
Dlatego dziś pytamy państwa: na ile poważnie można brać obietnice polityków, którzy będąc w opozycji obiecują złote góry i proponują kolejne programy socjalne? Czy przebijanie obietnicami socjalnymi przez Platformę Obywatelską swoich konkurentów politycznych spodoba się jej elektoratowi?
– o to dziś pyta Daniel Sawicki
Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.