sobota, 27 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Osłabiony Motor przyjeżdża na W69. Czy Falubaz pójdzie za ciosem?

    grafika: Facebook/Wataha Zielona Góra

    Wataha zagra o rozstawienie w play-offach

    Arkadiusz Kirchner zwycięzcą czerwcowego finału SKS

    Podsumowano sezon w Basket 4 Kids

    fot. Jacek Białogłowy

    Pięć nowych twarzy w Odrze Bytom Odrzański

    fot. materiały Falubazu Zielona Góra

    Nowy dyrektor Falubazu o swojej roli w klubie

    UKS Trójka Nowa Sól z nowym obrotowym prosto z Islandii

    Gracjan Jedut powalczy w lidze niemieckiej

    Powinno być złoto, skończyło się na 4 miejscu

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
    fot. Paweł Górski

    Osłabiony Motor przyjeżdża na W69. Czy Falubaz pójdzie za ciosem?

    grafika: Facebook/Wataha Zielona Góra

    Wataha zagra o rozstawienie w play-offach

    Arkadiusz Kirchner zwycięzcą czerwcowego finału SKS

    Podsumowano sezon w Basket 4 Kids

    fot. Jacek Białogłowy

    Pięć nowych twarzy w Odrze Bytom Odrzański

    fot. materiały Falubazu Zielona Góra

    Nowy dyrektor Falubazu o swojej roli w klubie

    UKS Trójka Nowa Sól z nowym obrotowym prosto z Islandii

    Gracjan Jedut powalczy w lidze niemieckiej

    Powinno być złoto, skończyło się na 4 miejscu

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Skonfiskowany pijanemu kierowcy Ford Mustang oficjalnie w służbie mazowieckiej policji

PAP PAP
2026-03-17 18:30
Fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Ford Mustang skonfiskowany 39-letniemu kierowcy za jazdę po pijanemu trafił do mazowieckiej policji. We wtorek (17 marca) w Radomiu policjanci zaprezentowali jego możliwości. Nowy radiowóz ma być narzędziem do walki z piratami drogowymi.

Dalsza część tekstu pod nagraniem i galerią zdjęć

Policyjny Ford Mustang GT oficjalnie trafił dziś do służby w Radomiu ????. To pierwszy taki radiowóz w Polsce, a jego historia zaczęła się w 2025 r., gdy został skonfiskowany kierowcy mającemu ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Mustang z silnikiem 5.0 V8 / 450 KM, manualną… pic.twitter.com/RK0shNAsll

— Policja Mazowsze (@PolicjaMazowsze) March 17, 2026

Radiowóz Ford Mustang GT/Fot. Policja Mazowiecka

1 z 20
- +

Samochód należał do mieszkańca Warszawy, który w kwietniu 2025 r. zakończył jazdę sportowym samochodem w rowie przy drodze w pow. ciechanowskim na Mazowszu. 39-letni kierowca miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kierowania autem po pijanemu. 

W związku z przepisami, które pozwalają na konfiskatę samochodu kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu, auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym

– poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska. 

We wrześniu właściciel stracił pojazd – Sąd Rejonowy w Ciechanowie 2025 r. orzekł przepadek samochodu. Amerykański Ford Mustang GT, warty około 150 tys. zł, był po wypadku praktycznie nieuszkodzony. Policjanci pomyśleli, że warto by mieć taki samochód, np. do walki z piratami drogowymi. 

Ponieważ obowiązujące obecnie przepisy pozwalają na przekazanie skonfiskowanych aut podmiotom innym niż urząd skarbowy, funkcjonariusze zawnioskowali o przekazanie samochodu na rzecz Komendy Głównej Policji, a Prokurator Rejonowy w Ciechanowie na etapie wykonywania wyroku poparł wniosek

– powiedziała rzeczniczka mazowieckiej policji. 

W październiku ub. roku Sąd Rejonowy w Ciechanowie postanowił przekazać samochód policji. Decyzja, że trafi on do mazowieckiej komendy zapadła 8 grudnia. 

We wtorek pojazd oficjalnie zadebiutował w policyjnych barwach. Będą z niego korzystać funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Ośmioletni Ford Mustang ma silnik 5.0 V8 i moc 450 KM (331 kW). Według wskazań producenta samochód ma niecałe 5 sekund do „setki”, a jego prędkość maksymalna to 249 km/h. 

Ford Mustang to sportowy model produkowany przez amerykańską markę od 1964 roku. Obecnie dostępna jest 7. generacja Mustanga. Wersja z 8-cylindrowym silnikiem dysponuje mocą blisko 500 koni mechanicznych. 

Do popularności tego modelu w Stanach Zjednoczonych przyczynił się m.in. film „Bullitt” z 1968 roku, w którym grany przez Steve’a McQueena policjant ściga za kierownicą Mustanga swoich przeciwników uciekających Dodge’em Chargerem. 

Jak poinformowała poinsp. Kucharska, tylko w zeszłym roku policjanci w garnizonie mazowieckim zatrzymali 3547 kierujących pod wpływem alkoholu. Od czasu wprowadzenia przepisów o obligatoryjnej konfiskacie pojazdów (od marca 2024) do końca zeszłego roku na terenie podległym KWP w Radomiu policjanci tymczasowo zajęli 1275 pojazdów. 

W 2025 roku policja w całej Polsce ujawniła łącznie 92 532 kierujących pod działaniem alkoholu, co oznacza wzrost o 208 przypadków względem roku poprzedniego. Według policji, większa liczba zatrzymanych kierujących na tzw. podwójnym gazie wynika m.in. z większej liczby kontroli trzeźwości przeprowadzonych przez policjantów – w 2025 r. 17 913 462 kontrole, co oznacza wzrost o 1 875 367 względem 2024 r. W ub. roku spadła natomiast liczba wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących pod działaniem alkoholu – w 2025 roku takich zdarzeń odnotowano 1174. 

Obowiązujące od 14 marca 2024 r. przepisy przewidują obligatoryjne orzeczenie przepadku pojazdów. Zgodnie z nimi, nietrzeźwy kierowca, który ma co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z utratą samochodu, i to niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy. Przepadek auta jest stosowany także wtedy, gdy kierowca spowodowuje katastrofę, sprowadzi bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy lub spowoduje wypadek drogowy przy zawartości powyżej promila alkoholu we krwi. W tych przypadkach policja tymczasowo zajmie auto na okres do siedmiu dni, prokurator orzeknie zabezpieczenie tego mienia, a następnie sąd orzeknie przepadek pojazdu. 

Jak podała PAP Komenda Główna Policji, do 17 marca zabezpieczonych zostało 15 206 pojazdów od sprawców przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w ruchu lądowym.

Czytaj także:

fot. facebook.com/Stoją!Gorzów
LUBUSKIE

Zarzuty dla kierowcy ciężarówki po śmiertelnym wypadku na „starej trójce”

17 marca 2026

25-letni Vladyslav M. usłyszał zarzuty za spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby, a jedna została ciężko ranna. Do zdarzenia doszło w niedzielę (15 marca) na "starej trójce" pod Gorzowem....

Czytaj więcejDetails

Polecamy

Fot. Screen z posiedzenia Sądu Rejonowego w Słubicach i x.com/RBakiewicz
LUBUSKIE

Słubicki sąd umorzył postępowanie karne przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi

17 marca 2026

Sąd Rejonowy w Słubicach w całości umorzył postępowanie przeciwko Robertowi Bąkiewiczowi, którego prokuratura oskarżyła m.in. o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej i...

Czytaj więcejDetails
Alkohol

Nowosolanie więcej wydali na alkohol

16 marca 2026
fot. Pixabay.com

Sezon na jednoślady rozpoczęty. Policja apeluje o ostrożność

16 marca 2026

Bezpieczne miejsce do driftu w Tomaszowie

16 marca 2026

Agresywny pacjent zatrzymany przez policjantów

13 marca 2026
Tagi: nowy radiowózpolicjaford mustangpijany kierowcajazda po pijanemudrogówkaford mustang gtkontrola drogowasamochódautojazda po alkoholuradiowózkonfiskata

Czytaj również

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels
LUBUSKIE

Zatrzymano 36-latka, który miał grozić Prezydentowi RP

27 czerwca 2026

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. W sobotę (27 czerwca) mężczyzna...

Ousmane Dembele. Fot. PAP/EPA/GREG M. COOPER
KRAJ I ŚWIAT

Sensacyjny awans Republiki Zielonego Przylądka na mundialu. Hat-trick Dembele, sensacyjny

27 czerwca 2026

Debiutujący w mundialu piłkarze Republiki Zielonego Przylądka sensacyjnie awansowali do 1/16 finału piłkarskich mistrzostw świata, w którym zagrają z broniącą...

Maja Nowak w swoim biurze poselskim w Zielonej Górze (fot. Piotr Bakselerowicz)
LUBUSKIE

Maja Nowak już nie jest wiceministrą. „Do wyborów może wydarzyć się wiele”

26 czerwca 2026

Maja Nowak, posłanka Polski 2050 z województwa lubuskiego, zrezygnowała z funkcji wiceministry rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocniczki rządu...

lubuska policja
LUBUSKIE

Wzmożone patrole policyjne na wakacje. Uważajcie na drogach

26 czerwca 2026

Więcej policjantów na lubuskich drogach. Będą dbać o bezpieczeństwo wyjeżdżających na wakacje.  Dzisiaj oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Dla dzieci to...

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Akcja „Bezpieczny przejazd” w Przylepie [ZDJĘCIA]

26 czerwca 2026

Służby mundurowe przypominają o zasadach bezpieczeństwa przy torowisku. W piątek na przejeździe kolejowym w Przylepie odbyła się akcja "Bezpieczny przejazd". ...

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

Żagański pałac zaprasza na wakacyjne imprezy

26 czerwca 2026

Na czas letniego odpoczynku od nauki Żagański Pałac Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych propozycji. Są też eventy...

najnowsze z Lubuskiego

Osłabiony Motor przyjeżdża na W69. Czy Falubaz pójdzie za ciosem?

Zatrzymano 36-latka, który miał grozić Prezydentowi RP

Wataha zagra o rozstawienie w play-offach

Już za chwilę wakacje z żarską książnicą

Arkadiusz Kirchner zwycięzcą czerwcowego finału SKS

Dziś startuje żagański festiwal sztuki Y

Żagań zaprasza na wieczorny street ball

„Lokomotywa” Brzechwy tematem muralu

Plaża w Pszczewie gotowa, atrakcje później

Międzyrzecka oświata dofinansowania

popularne

  • fot. Jacek Białogłowy

    Pięć nowych twarzy w Odrze Bytom Odrzański

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Stilon rozpoczął testowanie

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Nowy trener w Lubuszaninie

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj