Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje posiłki dla osób dotkniętych bezdomnością, będących w trudnej sytuacji życiowej. Darmowe śniadania i obiady otrzymują także z projektu podopieczni z Domu Aktywnego Seniora.
Posiłki są zbilansowane i o odpowiedniej kaloryczności. – Staramy się gotować tak, aby nasi podopieczni czuli się, jakby jedli w domu. Po prostu wkładamy w to kawał serca – mówi szefowa kuchni Iwona Rumak:
Odbierający posiłki w punkcie wydawczym, jak i seniorzy objęci żywieniem podkreślają, że obiady są smaczne. – Oczywiście dostajemy też coś na dni wolne, kiedy ośrodek jest zamknięty, więc mamy prowiant także na weekendy – mówią objęci opieką placówki:
Dodajmy, że z posiłków w żagańskim OPS-ie korzysta około 80 osób.















![Żagańskie podsumowanie roku księżnej Doroty [ZDJĘCIA] 15 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/5903224561e8a72374c7b79d0ea24ef3_xl-350x250.jpg)


