Zaloguj się do lasu! Radio Zachód - Lubuskie

las - nasze dobre sąsiedztwo

Nasza historia zaczęła się w lasach. Las był domem, żywił, dawał schronienie i wszystko, co potrzebne do życia.

Także dziś lasy są ważne. Pokrywają niemal 1/3 powierzchni Polski i są naszym wspólnym narodowym dobrem. Jego pomnażaniem i zarządzaniem zajmują się leśnicy zatrudnieni w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.

Zaloguj się do lasu! Radio Zachód - Lubuskie

Polskie lasy to czyste powietrze, którym oddychasz, przyroda, która Cię otacza, a także drewno, z którego korzystasz. To miejsce, w którym wypoczywasz, które daje Ci siłę, w którym szukasz inspiracji lub po prostu zbierasz grzyby i poziomki. Polskie lasy to praca, która zapewnia utrzymanie tysiącom ludzi – leśnikom, zatrudnionym w przemyśle drzewnym, przedsiębiorcom, a także producentom zdrowej żywności, osobom zajmującym się zbieraniem owoców i grzybów oraz pracującym w zakładach stolarskich.

Sąsiedztwo lasu, który retencjonuje wodę i łagodzi klimat, to korzyść dla rolników i dla ludzi trudniących się organizacją wypoczynku. Lasy Państwowe to gwarancja, że las jest zarządzany i użytkowany w taki sposób, by go chronić.

To pewność nienaruszalności lasu i tego, że będzie on zawsze dostępny dla każdego mieszkańca naszego kraju. Dzięki pracy leśników powierzchnia lasów w Polsce stale rośnie: w 1945 r. lesistość naszego kraju wynosiła 21%, dziś liczy blisko 30%. Planuje się, że w 2050 r. lasy będą pokrywać 33% obszaru Polski.


„Zaloguj się do lasu” to cykl audycji oraz konkurs organizowany wspólnie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Polskie Radio Zachód. Emisja w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 17:15.
Audycja poświęcona jest pracy leśników. Przedstawiamy w niej także jak lasy na terene Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze zmieniały się w ostatnich latach.

informacje

publicystyka,opinie i komentarze

więcej o lasach

przeczytaj iposłuchaj także

Skip to content