Czy media publiczne w Polsce powinny zostać zlikwidowane i sprywatyzowane, tak aby politycy nie mieli możliwości wpływu na rynek medialny w Polsce?

Czy media publiczne w Polsce powinny zostać zlikwidowane i sprywatyzowane, tak aby politycy nie mieli możliwości wpływu na rynek medialny w Polsce? Radio Zachód - Lubuskie

Czy media publiczne w Polsce powinny zostać zlikwidowane i sprywatyzowane, tak aby politycy nie mieli możliwości wpływu na rynek medialny w Polsce? Radio Zachód - Lubuskie

Krajowy Rejestr Sądowy odmówił wpisania nowych członków rady nadzorczej Telewizji Polskiej powołanych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza oraz Tomasza Syguta jako prezesa spółki.

W uzasadnieniu referendarz sądowy podkreślił, że decyzje zostały podjęte przez organ nieuprawniony, a także zwrócił uwagę, że zgodnie ze statutem Telewizji Polskiej członków jej rady nadzorczej i zarządu powołuje Rada Mediów Narodowych.

Zdaniem prawników decyzja KRS niewiele zmienia, ponieważ w międzyczasie otwarto postępowanie likwidacyjne. Otwarte pozostają jednak pytania o odpowiedzialność ministra Bartłomieja Sienkiewcza za próbę instalowania w spółkach medialnych, nielegalnych rad nadzorczych i zarządów oraz doprowadzenie w ten sposób do bałaganu prawnego w mediach publicznych.

Dlatego dziś pytamy państwa: czy minister Sienkiewicz powinien ponieść odpowiedzialną karną za przekroczenie uprawnień i próbę wprowadzania nielegalnych zmian w zarządach spółek medialnych? Czy media publiczne w Polsce powinny zostać zlikwidowane i sprywatyzowane, tak aby politycy nie mieli możliwości wpływu na rynek medialny w Polsce?

– o to dziś pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.

 

Exit mobile version