Poranne pasmo, wiadomości, Motoradio, lista przebojów czy popołudniówka, zazwyczaj w tych programach słyszymy jedną, dwie czy trzy osoby. Tymczasem nad tymi programami pracuje sztab ludzi. Dzisiaj obchodzimy Dzień Radia. Jak wygląda ono od kuchni?
Za wiadomości z regionu odpowiadają reporterzy. O ich pracy mówi Zofia Popielecka:
Serwis informacyjny złożony z wiadomości z regionu, kraju i świata przygotowuje i czyta serwisant. Agnieszka Dyderska wyjaśnia jak to jest w praktyce:
Za to kiedy dźwięki z wypowiedziami innych osób, piosenki, jingle czy reklamy zostaną wyemitowane odpowiada realizator dźwięku. Marcin Kosiński mówi, że w jego pracy liczy się dosłownie każda sekunda:
Informacje nie mogą być przedstawione w taki sam sposób jak np. pasmo poranne. Czym się to różni wyjaśnia Tomasz Oszmiański:
O tym jak wygląda praca dziennikarza sportowego mówi Jakub Lesiński:
Czy wszystkie drogi w regionie są przejezdne, ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci i jak kursują promy – o tym 30 minut po pełnych godzinach zazwyczaj informuje Zbigniew Roszczyk w Motoradiu:
Popołudniowe pasmo w Radiu Zachód trwa trzy godziny, jednak jak mówi Piotr Kuśnierz, do pracy przygotowuje się znacznie wcześniej:
Ten się nie myli kto nie pracuje. Jakie wpadki zdarzają się na antenie?
Radio Zachód to nie tylko dziennikarze. Z 97 zatrudnionych osób, etatów dziennikarskich jest 55. Nie obyłoby się bez realizatorów dźwięku, informatyków, czy pracowników administracyjnych i technicznych. Dzień Radia to także ich dzień.