Polska jest gotowa na podpisanie umowy w sprawie SAFE – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji po posiedzeniu rządu. Szef MON powiedział, że ma nadzieję, iż do podpisania umowy z Komisją Europejską dojdzie jeszcze w kwietniu.
Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że jeszcze nie ma daty podpisania umowy, ponieważ trwają negocjacje również z innymi państwami, w tym Węgrami.
W marcu prezydent zawetował ustawę o wprowadzeniu programu SAFE w Polsce. Rząd planuje zaciągnąć pożyczkę na podstawie obowiązującej ustawy o obronie ojczyzny i innych przepisów. W takim wypadku pieniędzy nie otrzymają instytucje nie zaliczane do sił zbrojnych, takie jak policja czy Straż Graniczna.


















