Trwa coroczny rajd offroadowy Rallye Breslau. Etap wyścigów odbywa się na żagańskich bezdrożach. Później motoryzacyjne widowisko przeniesie się na tereny drawskiego poligonu. W sumie w rajdzie bierze udział 230 załóg samochodowych, quadowców i motocyklistów.
W niedzielę przeprowadzony został tradycyjny dwudziestokilometrowy prolog. – Jego celem jest walka o pola startowe dla zawodników. Każdy daje tu z siebie wszystko. Do Żagania zjechała cała Europa, a nawet świat – mówi Dawid Dudek oficjalny fotograf rajdu:
– To także promocja służby wojskowej w jedenastej dywizji. Pojazdy są oznaczone logotypem z husarskim skrzydłem – zaznacza przedstawiciel organizatora:
Karol Sługocki przyjechał ze Szczecina. – Biorę udział w wyścigu w kategorii quadów. To trudny i wymagający teren, ale tym większa jest frajda – zaznacza uczestnik rajdu:
Dodajmy, że łączna długość rajdu, jaką pokonają jego uczestnicy to ponad tysiąc kilometrów.









![Rajd Breslau na żagańskim poligonie [ZDJĘCIA] 9 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/06/76281ebf98e4468755d5644c3853c117_xl-750x563.jpg)






































