PFRON pomoże w zakupie auta dla osób na wózkach

Pixabay.com

Pixabay.com

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich znów będą mogły starać się o pieniądze na zakup samochodu. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna kolejną edycję programu „Mobilność osób z niepełnosprawnością”. 

W ramach programu można otrzymać ponad 100 tys. zł dotacji na zakup samochodu przystosowanego do przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Jak podkreśla Piotr Natkański z lubuskiego oddziału regionalnego PFRON, może to być samochód nowy, kupiony w salonie lub auto z komisu czy też sprowadzone z zagranicy:

Piotr Natkański przypomina, że o dofinansowanie do zakupu samochodu dostosowanego do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich mogą się ubiegać zarówno osoby, które będą przewożone tym pojazdem na siedzeniu pasażera, jak i osoby, które będą korzystały z niego, jako kierowcy.

Jak zaznacza, program realizowany jest przez PFRON od trzech lat i cieszył się do tej pory bardzo dużym zainteresowaniem Lubuszan:

Dodajmy, że nabór wniosków o dofinansowanie do zakupu pojazdu dostosowanego do wjazdu wózkiem inwalidzkim na miejsce kierowcy lub pasażera prowadzony będzie drogą internetową i rozpocznie się 3 marca o godz. 10.00. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: pfron.org.pl

 

Exit mobile version