System sztucznej inteligencji wesprze proces diagnostyki i leczenia Lubuszan.
Jak podkreśla Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego, Lubuszanie zasługują na nowoczesne rozwiązania i wsparcie w leczeniu. – MedBrain L, to droga inwestycja, ale bardzo ważna i warta każdych pieniędzy – dodaje marszałek:
– To pierwszy taki projekt w kraju, z którego bezpośrednio będą mogli skorzystać pacjenci – mówi Wojciech Olszewski, dyrektor biura projektów własnych i społeczeństwa informacyjnego:
Sztuczna inteligencja podczas badania potrafi przeanalizować stan kilku narządów jednocześnie.
– Ułatwi to pracę lekarzy i pozwoli zyskać na czasie pacjentom – mówi Jakub Musiałek, przedstawiciel wykonawcy projektu:
MedBrain L znajdziemy w trzech lubuskich placówkach medycznych: Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze, Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym w Torzymiu.
Polecamy
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze ma nowy oddział chorób wewnętrznych
W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zakończył się remont, na który wszyscy czekali. W miejsce dawnego oddziału pediatrii powstał oddział...
Czytaj więcejDetails














![Jarmark Bożonarodzeniowy w Ochli [ZDJĘCIA] 14 Jarmark Bożonarodzeniowy w Ochli [ZDJĘCIA] Radio Zachód - Lubuskie](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/c5a1047cfc2d62538a1ec16da0c77cf4_xl-350x250.jpg)




![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 19 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

