Między nami zwierzętami

posłuchaj audycji

Zwierzęta to nasi mali bracia. Naszym prawem, obowiązkiem, zadaniem jest okazywanie im szacunku, pomocy, miłości, przyjaźni. Przyroda stanowi nasz wspólny skarb, Ziemia – Dom. Człowiek ma panować nad powierzonym mu stworzeniem, a więc korzystać z pomocy, pracy zwierząt, jednocześnie zapewniając im dom, opiekę, chroniąc gatunki żyjące na wolności

Nic dodać nic ująć. Ten piękny wpis znaleźć można w przepastnych zasobach Internetu.

W audycji prócz spraw typowo interwencyjnych, w których ujawniamy przykłady okrucieństwa i zaniedbań wobec zwierząt i przyrody, pokazujemy także tę drugą stronę, czyli czynne i aktywne spędzanie czasu z pupilami, przybliżamy różne gatunki zwierząt, prezentujemy organizacje pozarządowe zajmujące się pomaganiem. To co jest jednak dla nas najważniejsze, to postawa szacunku wobec natury.

Audycja skierowana jest do osób w różnym wieku. Gośćmi są znani w Zielonej Górze a także w Polsce szkoleniowcy, weterynarze, biolodzy, obrońcy zwierząt, naukowcy, behawioryści, myśliwi, właściciele hoteli dla zwierząt oraz wolontariusze organizacji pozarządowych. Nie brakuje w niej jednak zwykłych miłośników zwierząt, którzy po prostu kochają przyrodę.

Magazyn prowadzi Małgorzata Nabel-Dybaś (przewodniczka hovawarta Foresta o wielkim sercu i charakterku). Z audycją współpracuje także Piotr Dziełakowski (fotograf i miłośnik żurawi ze Wschowy) i Izabela Kwiatkowska (szefowa Biura Ochrony Zwierząt, szczęśliwa posiadaczka Tosi, Zuzi i Szamana a na co dzień dziennikarka redakcji informacji Radia Zachód).

Audycja na żywo z udziałem gości, w każdą środę od 20:00 do 22:00. Telefon do studia 68 3254 22 55

najnowsze z Lubuskiego

popularne

Skip to content