Bartosz Zmarzlik wygrywa w memoriale Jancarza

fot: PAP/Lech Muszyński

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w XVIII Memoriale Edwarda Jancarza. Jeżdżący w barwach Motoru Lublin wychowanek gorzowskiej Stali wygrał wszystkie swoje wyścigi.

Już pierwsza seria startów przyniosła 10 tys. kibiców sporo wrażeń, bo tylko w pierwszym wyścigu kolejność została ustalona po pierwszym łuku. W drugim Jakub Miśkowiak przez 4 okrążenia odpierał ataki Kaia Huckenbecka. W trzecim o zwycięstwo rywalizowali Martin Vaculik z Danielem Bewleyem. Co ciekawe zwycięzcy pierwszych trzech biegów startowali z drugiego pola, zaś zawodnicy startujący z trzeciego pola zdobyli tylko 1 punkt. Jednak czwartym wyścig wygrał jadący właśnie z pola C Szymon Woźniak.

Drugą serię rozpoczął zwycięstwem Piotr Pawlicki. W 6 wyścigu Zmarzlik, po przegranym starcie, na wyjściu z pierwszego wirażu wjechał między Fajfera i Jacka Holdera i pojechał samotnie do mety. W 7 i 8 biegu miejscowi kibice nie mieli powodów do zadowolenia bo tylko Vaculikowi udało się wywalczyć 1 punkt.

W pierwszym wyścigu trzeciej serii trójka stalowców musiała uznać wyższość Jacka Holdera. W 10 biegu Zmarzlik ponownie na wyjściu z pierwszego łuku wjechał między dwóch rywali, tym razem między Dudka i Worynę. 11 i 12 odsłona dla braci Pawlickich. Najpierw Przemysław, który w pierwszych swoich wyścigach mijał linię mety na ostatniej pozycji, w 11 biegu skutecznie odpierał ataku starszego z braci Holderów. Z kolei w 12 drugi z zawodników Falubazu Zielona Góra wygrał start i pewnie zainkasował kolejne 3 punkty.

Przed czwartą serią z zawodów, z powodu urazu nogi, wycofał się Przemysław Pawlicki. Żużlowcy Stali w swoich wyścigach ponownie jechali wolniej od rywali. Zmarzlik tym razem wygrał start, ale przez dwa okrążenia tuż za nim jechał młodszy z braci Pawlickich. Ciekawie było w 16 wyścigu. Co prawda na czele od początku jechał Dudek, ale za jego plecami zaciętą walkę o 2 punkty toczyli J.Holder z Janowskim. Ostatecznie na samej „kresce” lepszy okazał się wrocławianin.

Ostatnia seria rozpoczęła się od niespodzianki, bo Huckenbeck pogodził Dudka i Bewleya. W 18 wyścigu Woźniak trzymał się Zmarzlika, a w kolejnym za plecami Piotra Pawilckiego bratobójczy pojedynek o dwa punkty toczyli bracia Holderowie. W kończącym zasadniczą część zawodów wyścigu Wygrał Vaculik. Długo na drugim miejscu jechał Fajfer, ale na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Janowski, który chwilę wcześniej poradził sobie z Przyjemskim.

W pierwszym półfinale słabo ze startu ruszył Vaculik. „Swoje” zrobił Zmarzlik, który wraz z Woryną awansował do wyścigu finałowego. W błąd Dudka na wyjściu z pierwszego łuku kosztował go utratę szansy na kolejne memoriałowe zwycięstwo. Janowski do końca atakował jadącego na drugiej pozycji Piotra Pawlickiego.

W finale Zmarzlik pognał do przodu, a za nim linię mety minęli Woryna, Piotr Pawlicki i Bewley.