wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

    fot. materiały Dozametu Nowa Sól

    Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

    Dominika Skarupska siódma w strzeleckich MŚ juniorek

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

Badania seniorów w kiosku profilaktycznym NFZ

Artur Steciąg Artur Steciąg
2022-05-12 15:04
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Kilkunastu seniorów z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku skorzystało dziś z zaproszenia NFZ i sprawdziło swój stan zdrowia w tzw. kiosku profilaktycznym.

Urządzenie stoi przy wejściu do siedziby Funduszu w Zielonej Górze. Można się w nim zbadać samodzielnie, wykonując polecenia wirtualnego przewodnika lub skorzystać z pomocy pracownika NFZ.

Tomasz Migacz z lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że to jeden z elementów promocji badań profilaktycznych wśród Lubuszan.

– Dziś zachęcamy do tego seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dodaje:

Słuchaczki ZUTW, które skorzystały dziś z zaproszenia NFZ i przebadały się w kiosku profilaktycznym, mówią, że to bardzo dobra akcja:

Tomasz Kremer, lekarz biorący udział w dzisiejszej akcji, zaznacza, ze tego typu badania profilaktyczne powinniśmy wykonywać co najmniej raz do roku, a najlepiej co kilka miesięcy.

Jego zdaniem, warto o tym pamiętać, bo w wielu przypadkach może nam to uratować życie:

Dodajmy, że z kiosku profilaktycznego w holu lubuskiego oddziału NFZ można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Natomiast akcja z seniorami z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powtórzona też zostanie jeszcze jutro.

 

Czytaj również

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

CUS żagańskiej gminy będzie funkcjonował w dwóch lokalizacjach

23 czerwca 2026

Gmina Żagań przebudowuje budynek po dawnej szkole w Jeleninie na potrzeby Centrum Usług Społecznych. Dotychczasowa siedziba jednak pozostanie. Na zmianę...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Saab/FB
KRAJ I ŚWIAT

Nowe okręty podwodne dla Polski. Dostarczy je Szwecja

22 czerwca 2026

Umowa na zakup trzech okrętów podwodnych od Szwecji zostanie podpisana 29 czerwca w Gdyni - poinformował w poniedziałek (22 czerwca)...

SPORT

Gorzowskie podium na „Jancarzu”

22 czerwca 2026

Trójka żużlowców Stali Gorzów zajęła całe podium w 3 rundzie Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 500 Rcc, którą rozegrano na...

Lionel Messi. Fot. PAP/EPA/JEFFREY MCWHORTER
KRAJ I ŚWIAT

Messi został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii MŚ

22 czerwca 2026

Argentyna pokonała Austrię 2:0 (1:0) w meczu piłkarskich mistrzostw świata, który rozegrany został w Arlington koło Dallas. Obrońcy tytułu zapewnili...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Jest porozumienie ws. zaostrzenia przepisów przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci

22 czerwca 2026

Negocjatorzy Rady UE i Parlamentu Europejskiego porozumieli się w poniedziałek (22 czerwca) ws. zaostrzenia unijnych przepisów dotyczących walki z wykorzystywaniem...

Scena

Premiery, nowe płyty wraz z wywiadami

22 czerwca 2026

https://www.youtube.com/watch?v=QC_JmcLRbcY&list=OLAK5uy_m8fHmtwbhoc0jrYEBmd1gKGgRF1GNN93E „Płyta główna” z kraju: Coals. „Płyta główna” ze świata: Fink. „Pieśń masowa”: Misia Furtak i Kasia Nosowska wraz z...

najnowsze z Lubuskiego

CUS żagańskiej gminy będzie funkcjonował w dwóch lokalizacjach

Gorzowskie podium na „Jancarzu”

Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

Dozamet znalazł trenera na Dolnym Śląsku

Zielonogórzanka straciła ponad 100 tysięcy złotych. Dała się nabrać fałszywym doradcom

Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim

Kończy się nabór do szkół ponadpodstawowych

Przygotowania do szprotawskiego śpiewania

Zielonogórskie kluby sportowe apelują o stabilne finansowanie

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Targi w twierdzy Kostrzyn

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj