Buczkowski z awansem do IMP, Tonder jako rezerwowy

Buczkowski z awansem do IMP, Tonder jako rezerwowy Radio Zachód - Lubuskie

Krzysztof Buczkowski ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Jego klubowy kolega Mateusz Tonder zakwalifikował się jako rezerwowy.

Krzysztof Buczkowski startował w Poznaniu. W pięciu startach zdobył 13 punktów. Wygrał mając dwa „oczka” więcej Jarosław Hampel. Także 13 punktów zdobył Tobiasz Musielak, a 12 Krzysztof Kasprzak. Na czternastej pozycji Fabian Ragus, który w pięciu startach przywiózł tylko jeden punkt i po zawodach przyznawał, że to nie był jego dzień:

Jako rezerwowy w półfinale znalazł się Mateusz Tonder. Startował w Gdańsku i w pięciu wyścigach zdobył 10 punktów, razem z Oskarem Fajferem, Szymonem Woźniakiem i Jakubem Jamrogiem. Wygrał z 13 punktami Kacper Woryna przed Rafałem Karczmarzem (12) i Grzegorzem Zengotą (11). Na dziesiątym miejscu inny żużlowiec Falubazu Damian Pawliczak (6 punktów).

Jedenasty w Tarnowie był Dawid Rempała. Zdobył pięć punktów, ale jak sam zdradził dzisiejsze zawody traktował przede wszystkim jako test sprzętu:

W Tarnowie wygrał Mateusz Szczepniak, który przywiózł 13 punktów. Z kolei w Łodzi jechał Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu zakończył zmagania z dorobkiem 7 „oczek”