Od kilku dni Polacy spontanicznie okazują pomoc dotkniętym wojną obywatelom Ukrainy. W wielu lubuskich miastach organizowane są zbiórki niezbędnego sprzętu, czy żywności. W Żaganiu do akcji pomocy włączył się magistrat.
Wszystkie materiały przyjmowane są od dziś w punkcie informacji w budynku przy placu Słowiańskim 17. – Już widać jak bardzo mieszkańcy chcą pomóc – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec:
Miasto przygotowuje się również na przyjęcie kilkudziesięciu obywateli Ukrainy. – Są już wyznaczone lokalizacje. To między innymi budynek po dawnym domu samotnej matki – dodaje burmistrz:
Z każdą godziną przybywa wszystkiego, co przydatne. Mieszkańcy co chwila przynoszą kartony wypełnione zakupionymi środkami. – Nie można pozostać obojętnym na los ludzi doświadczających okrucieństwa wojny – mówią żaganianie:
Dodajmy, że potrzebne rzeczy można przynosić w godzinach pracy urzędu.
