1/2 MP U-16: Udany początek zielonogórzan

1/2 MP U-16: Udany początek zielonogórzan Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastal Fatto Deweloper od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski kadetów U-16, którego są gospodarzem. Zielonogórzanie w meczu otwarcia pokonali Cracovię Szkołę Gortata Kraków 74:62.

Nasz zespół nie najlepiej rozpoczął ten pojedynek. Na początku pierwszej kwarty zielonogórzanie przegrywali już 0:6, a później 3:11 z teoretycznie najsłabszym zespołem w tej grupie. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem krakowian 23:17.

W drugiej partii Zastal zabrał się za odrabianie strat. Podopieczni trenera Kamila Czapli wygrali tę część 18:8 i prowadzili po pierwszej połowie 35:31.

Druga połowa należała już do zielonogórzan. Trzecia i czwarta kwarta wygrana przez SKM, kolejno: 20:13 i 19:18, przeniosła triumf w całym meczu – 74:62.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu rzucił w piątek Jakub Więckowski:

Trener SKM-u Zastal, Kamil Czapla powiedział, że najtrudniejsze i najbardziej istotne mecze na tym turnieju dopiero przed jego zespołem:

W innym piątkowym meczu Basket Team Opalenica pokonał TKM Włocławek 81:64.

Z tą pierwszą drużyną zielonogórzanie zagrają w sobotę o godz. 16.15. Wcześniej, bo o 14.00 Cracovia zmierzy się z TKM.