sobota, 13 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

    Grzegorz Kopernicki odszedł z Cariny Gubin

    Stal we Wrocławiu nie pojedzie w niedzielę!

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Anna Puławska się „przepaliła” i ze spokojem melduje się w finale jedynki

    Zmiana trenera w czwartoligowej Victorii Szczaniec

    fot. Jakub Lesiński

    Będą nowe szczypiornistki w AZS-ie. Wróciła doświadczona bramkarka

    fot. materiały Wilków Żary Basketball

    Wilki wystawią dwa zespoły. Szukają chętnych do gry w rezerwach

    grafika: Facebook/KS Promień Żary

    Promień Żary i Zorza Ochla zagrają o awans w hicie klasy okręgowej

    Stilon jedzie na półfinał. „To jak gra o pół miliona”

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

    Grzegorz Kopernicki odszedł z Cariny Gubin

    Stal we Wrocławiu nie pojedzie w niedzielę!

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Anna Puławska się „przepaliła” i ze spokojem melduje się w finale jedynki

    Zmiana trenera w czwartoligowej Victorii Szczaniec

    fot. Jakub Lesiński

    Będą nowe szczypiornistki w AZS-ie. Wróciła doświadczona bramkarka

    fot. materiały Wilków Żary Basketball

    Wilki wystawią dwa zespoły. Szukają chętnych do gry w rezerwach

    grafika: Facebook/KS Promień Żary

    Promień Żary i Zorza Ochla zagrają o awans w hicie klasy okręgowej

    Stilon jedzie na półfinał. „To jak gra o pół miliona”

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Norwegia: Król Harald podziękował Polakom pracującym w stoczni

PAP PAP
2021-06-17 19:07
Norwegia: Król Harald podziękował Polakom pracującym w stoczni

Fot. Unsplash/Arkadiusz Radek

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Król Norwegii Harald V podziękował w czwartek Polakom pracującym w stoczni Havyard w Hyllestad na zachodzie kraju za ich wkład w ratowanie gospodarki w okresie pandemii Covid-19. „Bez nich Norwegia zatrzymałaby się” – oznajmił monarcha.

Swoim stwierdzeniem król, który wraz z królową Sonją złożył wizytę w Hyllestad, nawiązał do wypowiedzi burmistrza miasta Kjella Eide. Przyznał on, że gmina jest bardzo uzależniona od zagranicznych pracowników. Dyrektor stoczni Karsten Saevik stwierdził wprost, że jego zakład „nie może funkcjonować bez Polaków”.

Stoczni Havyard groziło jesienią 2020 roku zamknięcie, gdy u 96 pracowników potwierdzono Covid-19. Sytuację uratowali polscy robotnicy, którzy wznowili produkcję. „Muszę podziękować Polakom, za to jak bardzo nam pomogli. Przez dłuższy czas objęci byli dłuższymi rotacjami. Nie mogli normalnie wrócić do domu i odwiedzić swoich rodzin. Wielkie podziękowania dla Polaków, których mogliśmy tu gościć” – podkreślił Saevik.

W związku z wybuchem ogniska koronawirusa w liczącej 1,5 tys. mieszkańców gminie 700 osób poddano kwarantannie.

Dzięki pracy Polaków projekty realizowane w stoczni były kontynuowane, a obecnie opóźnienia w ich realizacji wynoszą ok. 100 dni.

Norweska para królewska odwiedziła Hyllestad w ramach trzydniowej podróży statkiem po zachodnim wybrzeżu.

Czytaj również

PAP/Michał Zieliński
KRAJ I ŚWIAT

Premier o wojskach amerykańskich w Polsce

13 czerwca 2026

Rząd przygotuje infrastrukturę i środki finansowe na przyjęcie dodatkowych żołnierzy amerykańskich - deklaruje premier Donald Tusk. Szef rządu wyraził nadzieję,...

M.Czechowska
LUBUSKIE

Zielona Góra. Wkrótce remont deptaka

13 czerwca 2026

Na początku lipca ma zostać rozstrzygnięty przetarg na przebudowę zielonogórskiego deptaka. Miasto czeka w tej chwili na oferty wykonawców. Prace...

LUBUSKIE

Alert przed burzami

13 czerwca 2026

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia o burzach dla województwa lubuskiego. Burzowo będzie niemal w całej Polsce....

LUBUSKIE

Gorzów. Nocny Szlak Kulturalny zainagurował cykl letnich imprez

13 czerwca 2026

Setki Gorzowian wędrowały wieczorem po mieście, uczestnicząc w Nocnym Szlaku Kulturalnym. Dziś od godz. 17 dalszy ciąg imprezy. Ale dziś...

Teheran (PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)
KRAJ I ŚWIAT

Iran o możliwości porozumienia z USA

13 czerwca 2026

"Porozumienie jeszcze nigdy nie było tak blisko" - po raz pierwszy to stwierdzenie pada nie z ust amerykańskiego prezydenta, ale...

SPORT

W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

13 czerwca 2026

W drugiej z czerwcowych eliminacji Sobotniego Konkursu Sportowego, nikomu z uczestników nie udało się prawidłowo odpowiedzieć na trzy pytania. Wcześniej...

najnowsze z Lubuskiego

Zielona Góra. Wkrótce remont deptaka

Alert przed burzami

Gorzów. Nocny Szlak Kulturalny zainagurował cykl letnich imprez

W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

W niedzielę Festiwal Nauki UZ

Ogród Różany w Forst zaprasza na festyn [ZDJĘCIA]

Konkurs dla mieszkańców Żagania na projekty działań kulturalnych

Żarskie muzeum zaprasza na dzisiejsze spotkanie ze słowiańskimi tradycjami

80 lat osadnictwa w Bieniowie

Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa nad wodą

popularne

  • fot: Bartek Szkudlarek - MZK Zielona Góra

    Kolejny autobus powróci na zielonogórskie drogi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Stilon jedzie na półfinał. „To jak gra o pół miliona”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Grzegorz Kopernicki odszedł z Cariny Gubin

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Kłopoty spółki „SUBBUS” w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lapidarium w Zielonej Górze już prawie gotowe

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj