wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    Faustyna Kotłowska

    20 medali lekkoatletów GZSN Start

    Koszykarki SP 13 najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

    MVP SuperPucharu Polski pozostaje w Gorzowie Wlkp.

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    Faustyna Kotłowska

    20 medali lekkoatletów GZSN Start

    Koszykarki SP 13 najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

    MVP SuperPucharu Polski pozostaje w Gorzowie Wlkp.

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Polska zremisowała z Nigerią 2:2 w towarzyskim meczu piłkarskim w Warszawie [AKTUALIZOWANY}

PAP PAP
2026-06-03 20:03
Kacper Potulski cieszy się z bramki zdobytej podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Kacper Potulski cieszy się z bramki zdobytej podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Nigerią 2:2 (1:1) w towarzyskim meczu na PGE Narodowym w Warszawie. Remis uratował drużynie Jana Urbana w ostatniej sekundzie doliczonego czasu obrońca Przemysław Wiśniewski, który popisał się mocnym strzałem z dystansu.

Polska – Nigeria 2:2 (1:1). 

Bramki: dla Polski – Kacper Potulski (45+1), Przemysław Wiśniewski (90+5), dla Nigerii – Terem Moffi (23), Paul Onuachu (77-karny). 

Żółte kartki: Polska – Bartosz Slisz, Robert Lewandowski; Nigeria – Abdullahi Bewene, Raphael Onyedika. 

Sędzia: Marian Barbu (Rumunia). Widzów: 54 408. 

Polska: Kamil Grabara – Przemysław Wiśniewski, Jan Bednarek, Kacper Potulski (82. Jakub Kiwior) – Sebastian Szymański (62. Kacper Kozłowski), Jakub Kamiński, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński (90. Karol Czubak), Nicola Zalewski (90. Oskar Pietuszewski) – Robert Lewandowski, Karol Świderski (62. Norbert Wojtuszek). 

Nigeria: Maduka Okoye – Abdullahi Bewene, Igoh Ogbu (46. Calvin Bassey), Emmanuel Fernandez (46. Semi Ajayi), Bruno Onyemaechi (46. Zaidu Sanusi) – Wilfred Ndidi, Frank Onyeka (46. Raphael Onyedika), Tochukwu Nnadi (46. Rafiu Durosinmi), Moses Simon (63. Fisayo Dele-Bashiru) – Akor Adams (46. Philip Otele), Terem Moffi (46. Paul Onuachu). 

Początek jubileuszowego, 50. spotkania reprezentacji Polski na stołecznym PGE Narodowym przypominał ten z niedzielnego meczu z Ukrainą, przegranego we Wrocławiu 0:2. Gospodarze rozpoczęli z animuszem, zakładając od pierwszych minut wysoki pressing, i szybko wypracowali bardzo dobrą okazję bramkową – w czwartej minucie po dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego z lewego skrzydła nieczysto główką uderzył niepilnowany w polu karnym Jakub Kamiński i piłka minęła bramkę Maduki Okoyego. 

Nigeryjczycy, tak jak trzy dni wcześniej Ukraińcy, przeczekali z czystym kontem te zakusy biało-czerwonych i z czasem coraz częściej byli przy piłce. Gola zdobyli ostatecznie po kontrataku – w 23. minucie wykończył go Terem Moffi. Początkowo trafienia nie zaliczono ze względu na decyzję o spalonym, ale po analizie VAR prowadzenie gości stało się faktem. 

Moffi sprawdził też czujność Kamila Grabary w 41. minucie, ale polski bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Po drugiej stronie boiska dwie okazje do wyrównania miał Piotr Zieliński, ale raz uderzył zbyt lekko i w środek bramki, więc bez kłopotu piłkę złapał Okoye, a druga próba pomocnika Interu Mediolan była niecelna. 

Schemat z niedzieli przełamał tuż przed przerwą Kacper Potulski. 18-letni obrońca, który z Ukrainą debiutował w drużynie narodowej, a w środę po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie, skierował piłkę do siatki po mocnym wstrzeleniu jej pod bramkę przez Zalewskiego. Został jednym z najmłodszych w historii zdobywców gola dla polskiej reprezentacji. 

Kilka chwil później rumuński sędzia Marian Barbu zakończył pierwszą połowę, a schodzących na przerwę piłkarzy pożegnały brawa. Wcześniej nie zanosiło się na taką reakcję publiczności, bo długimi fragmentami z trybun dochodził raczej gwar niż doping, przerywany rzadkimi okrzykami zniecierpliwienia czy niezadowolenia. 

W przerwie selekcjoner gości Eric Chelle dokonał siedmiu zmian i to Nigeryjczycy ruszyli do ataków od pierwszych minut drugiej połowy. Znakomitej okazji nie wykorzystał w 55. minucie Paul Onuachu, który z bliska uderzył mocno głową, ale obok słupka. 

Kilka chwil później we własnym polu karnym ręką piłki dotknął Kacper Kozłowski i sędzia – po sygnale od asystentów VAR – wstrzymał grę i przyznał rzut karny Nigerii. Grabarę z 11 metrów pokonał Onuachu. 

Dwie dogodne szanse do wyrównania miał Robert Lewandowski. W 72. minucie kapitan biało-czerwonych dopadł do piłki zbyt lekko zagranej przez obrońcę do bramkarza gości, ale miał za mało czasu na przygotowanie solidnego strzału i tylko lekko popchnął ją w stronę Okoyego. Dziesięć minut później Lewandowski uderzał z bliska po dośrodkowaniu Zielińskiego z rzutu wolnego, ale Okoye obronił i jego próbę, i dobitkę Jana Bednarka.

Gol w ostatniej akcji meczu

W ostatniej akcji meczu, w piątej doliczonej minucie, na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Wiśniewski. Zarówno pomysł, jak i wykonanie, okazały się trafione, piłka wpadła do siatki i wynik został ustalony. 

Nastrój polskiej drużynie i jej kibicom uratowali więc dwaj obrońcy, jedni z najmniej doświadczonych graczy w obecnej kadrze. Potulski grał w niej tego dnia po raz drugi, a Wiśniewski – ósmy. 

W końcówce na placu gry pojawili się Oskar Pietuszewski i debiutujący w kadrze Karol Czubak. Pierwszy z nich zdążył nawet oddać celny strzał, ale nie stworzył większego zagrożenia. 

Był to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed jesiennymi meczami Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną, Szwecją oraz Rumunią. 

Jedyne wcześniejsze spotkanie Polski z Nigerią, również towarzyskie, odbyło się w marcu 2018 roku we Wrocławiu. Wówczas zwyciężyli goście – 1:0 po bramce Victora Mosesa z rzutu karnego. 

Przed pierwszym gwizdkiem środowego spotkania prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza i sekretarz generalny Łukasz Wachowski wręczyli pamiątkowe trofea piłkarkom i sztabowi reprezentacji do lat 17, która zajmując w maju piąte miejsce mistrzostw Europy zakwalifikowała się na mistrzostwa świata. Mundial odbędzie się w październiku i listopadzie w Maroku.

Polska – Nigeria 1:1 do przerwy w towarzyskim meczu piłkarskim

Piłkarska reprezentacja Polski remisuje do przerwy z Nigerią 1:1 w towarzyskim meczu w Warszawie. Goście prowadzili od 23. minuty po strzale Terema Moffiego, wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy 18-letni Kacper Potulski.

Polska – Nigeria 1:1 do przerwy 

Bramki: dla Polski – Kacper Potulski (45+1), dla Nigerii – Terem Moffi (23). 

Sędzia: Marian Barbu (Rumunia).

Polska gra z Nigerią

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa towarzyski mecz piłkarski Polska – Nigeria.

Zgodnie z zapowiedzią selekcjonera Jana Urbana z wtorkowej konferencji prasowej w bramce biało-czerwonych zagra Kamil Grabara. W wyjściowym składzie znaleźli się również liderzy zespołu – Robert Lewandowski, który rozegra 167. spotkanie w drużynie narodowej, śrubując własny rekord, oraz Piotr Zieliński. Pomocnik Interu Mediolan weźmie udział w meczu reprezentacji po raz 109., zrównując się z Jakubem Błaszczykowskim na drugim miejscu klasyfikacji wszech czasów.

W porównaniu z niedzielną rywalizacją z Ukrainą we Wrocławiu Urban dokonał sześciu zmian. Tym razem od początku, obok Potulskiego i Grabary, zagrają: Jan Bednarek, Jakub Kamiński, Bartosz Slisz oraz Karol Świderski.

Biało-czerwoni oraz Nigeryjczycy nie wywalczyli awansu do mistrzostw świata w USA, Meksyku i Kanadzie. W niedzielę przegrali z innym rywalem, który nie pojedzie do Ameryki Północnej – Ukrainą 0:2 we Wrocławiu.

Selekcjonerzy obu reprezentacji – Jan Urban i Eric Chelle – ogłosili składy, w jakich drużyny wybiegną na boisko:

Polska: 1-Kamil Grabara – 3-Przemysław Wiśniewski, 5-Jan Bednarek, 25-Kacper Potulski – 20-Sebastian Szymański, 7-Jakub Kamiński, 6-Bartosz Slisz, 10-Piotr Zieliński, 21-Nicola Zalewski – 9-Robert Lewandowski (kapitan), 11-Karol Świderski.

Nigeria: 23-Maduka Okoye – 2-Abdullahi Bewene, 5-Igoh Ogbu, 18-Emmanuel Fernandez, 13-Bruno Onyemaechi – 4-Wilfred Ndidi (kapitan), 8-Frank Onyeka, 12-Tochukwu Nnadi, 15-Moses Simon – 22-Akor Adams, 9-Terem Moffi.

Potulski w wyjściowym składzie Polski na towarzyski mecz piłkarski z Nigerią

Kacper Potulski, który zadebiutował w piłkarskiej reprezentacji Polski w niedzielnym meczu z Ukrainą (0:2), po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie drużyny narodowej. 18-letni obrońca zagra od pierwszej minuty towarzyskiego spotkania z Nigerią w Warszawie.

Zgodnie z zapowiedzią selekcjonera Jana Urbana z wtorkowej konferencji prasowej w bramce biało-czerwonych zagra Kamil Grabara. W wyjściowym składzie znaleźli się również liderzy zespołu – Robert Lewandowski, który rozegra 167. spotkanie w drużynie narodowej, śrubując własny rekord, oraz Piotr Zieliński. Pomocnik Interu Mediolan weźmie udział w meczu reprezentacji po raz 109., zrównując się z Jakubem Błaszczykowskim na drugim miejscu klasyfikacji wszech czasów.

W porównaniu z niedzielną rywalizacją z Ukrainą we Wrocławiu Urban dokonał sześciu zmian. Tym razem od początku, obok Potulskiego i Grabary, zagrają: Jan Bednarek, Jakub Kamiński, Bartosz Slisz oraz Karol Świderski.

Biało-czerwoni oraz Nigeryjczycy nie wywalczyli awansu do mistrzostw świata w USA, Meksyku i Kanadzie. W niedzielę przegrali z innym rywalem, który nie pojedzie do Ameryki Północnej – Ukrainą 0:2 we Wrocławiu.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Nigerią:

Kamil Grabara – Przemysław Wiśniewski, Jan Bednarek, Kacper Potulski – Sebastian Szymański, Jakub Kamiński, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski – Robert Lewandowski, Karol Świderski.

Czytaj także:

SPORT

Lider chce być jak Zew

8 sierpnia 2022

Szczypiornistki Lidera Świebodzin szykują do nowego sezonu w drugiej lidze. Póki co do rozgrywek zgłosiło się sześć najlepszych zespołów z poprzedniego sezonu. Nieznany jest też terminarz rozgrywek. Świebodzinianki przygotowania...

Czytaj więcejDetails

Czytaj także:

Brak wpisów
Fot. Łączy nas Piłka/FB
Fot. Łączy nas Piłka/FB
Kacper Potulski cieszy się z bramki zdobytej podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański
Kacper Potulski cieszy się z bramki zdobytej podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. PAP/Leszek Szymański

Tagi: meczpiłkarska reprezentacja polskireprezentacja polskio której jest mecznigeriakacper potulskipiłka nożnawarszawa

Czytaj również

Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Najbliższe dwa dni pogodne i ciepłe. W weekend na zachodzie do 38 st. C

23 czerwca 2026

We wtorek (23 czerwca) zachmurzenie będzie małe, termometry wskażą do 26 st. C. W środę pogoda słoneczna, a niebo w...

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Najlepsi zielonogórscy uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

23 czerwca 2026

132 uczniów z Zielonej Góry otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. To coroczna nagroda od prezydenta miasta dla osób,...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Premier: wstępne wyniki kontroli NIK potwierdzają nieprawidłowości w szpitalach

23 czerwca 2026

Wstępne wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli potwierdzają nieprawidłowości w szpitalach, dotyczące m.in. czasu pracy lekarzy i kominów zarobkowych - powiedział...

LUBUSKIE

Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

23 czerwca 2026

  Nie żyje Iwona Peryt-Gierasimczuk. Miała 70 lat. Była historyczką sztuki i specjalistką w zakresie muzealnictwa. W latach 1993-2002 była wojewódzkim...

Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu w KPRM Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

Tusk: nie przyłożę ręki do podsycania napięcia w relacjach polsko-ukraińskich [AKTUALIZACJA]

23 czerwca 2026

Premier Donald Tusk oświadczył, że mając na uwadze strategiczne bezpieczeństwo i interes Polski nie przyłoży ręki do podsycania napięcia w...

Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Nowe ceny paliw. We wtorek taniej niż w poniedziałek

23 czerwca 2026

  W środę (24 czerwca) litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,97 zł, benzyny 98 - 6,68 zł,...

najnowsze z Lubuskiego

Najlepsi zielonogórscy uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

Grant na „Zielone serce Lutola” czeka na realizację

Nowa gamma kamera dla zakładu medycyny nuklearnej żarskiego szpitala

Od 29 czerwca letni rozkład jazdy autobusów MZK w Zielonej Górze

Nie kąpcie się w fontannach. To niebezpieczne

20 medali lekkoatletów GZSN Start

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj