Postępowanie ws. sprzedaży działki CPK potrwa kilka miesięcy

Postępowanie ws. sprzedaży działki CPK potrwa kilka miesięcy Radio Zachód - Lubuskie

Postępowanie w sprawie sprzedaży działki strategicznej dla Centralnego Portu Komunikacyjnego może potrwać kilka miesięcy – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba.

Chodzi o informacje Wirtualnej Polski dotyczące sprzedaży w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości działki kluczowej dla realizacji CPK. Politycy PiS zgodzili na sprzedaż 160 hektarów państwowej ziemi wiceprezesowi prywatnej firmy za niespełna 23 mliony złotych.

Prokurator Piotr Antoni Skiba mówił w TVP Info, że postępowanie dotyczy czynu, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10:

Władze CPK do ostatniej chwili próbowały powstrzymać sprzedaż. Działka, obecnie przeznaczona pod uprawy rolne, wkrótce ma zostać wykorzystana pod tory szybkiej kolei, magazyny, punkty usługowe i mieszkania, co może podnieść jej wartość do nawet 400 milionów złotych.

Czytaj także:

Exit mobile version