piątek, 26 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stilon rozpoczął testowanie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Trener Brzeziński o nowym składzie siatkarzy Sobieskiego

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Reprezentant Serbii zagra w Cuprum Stilonie

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

    fot. pixabay.com

    Do AZS-u dołączyła siatkarka z przeszłością w II lidze

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stilon rozpoczął testowanie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Trener Brzeziński o nowym składzie siatkarzy Sobieskiego

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Reprezentant Serbii zagra w Cuprum Stilonie

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

    fot. pixabay.com

    Do AZS-u dołączyła siatkarka z przeszłością w II lidze

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna SPORT

Tour de Pologne – Magnier wygrał w Cieszynie, Lapeira wciąż liderem

PAP PAP
2025-08-07 18:43
Paul Magnier. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

Paul Magnier. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Francuski kolarz Paul Magnier z ekipy Soudal-Quick Step wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, z Rybnika do Cieszyna. Żółtą koszulkę lidera zachował jego rodak Paul Lapeira (Decathlon AG2R La Mondiale).

Magnier najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Brytyjczyka Bena Turnera (Ineos Grenadiers) oraz Niemca Tima Torna Teutenberga (Lidl-Trek).

Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski (Cofidis), zajął szóste miejsce.

W klasyfikacji generalnej niewiele się zmieniło. Lapeira ma osiem sekund przewagi nad Monakijczykiem Victorem Langellottim (Ineos Grenadiers) oraz 12 nad Szwajcarem Janem Christenem (UAE Team Emirates-XRG). Rafał Majka, kolega klubowy Christena, jest ósmy ze stratą 14 sekund.

W czwartkowe przedpołudnie (7 sierpnia) głównym tematem rozmów osób towarzyszących wyścigowi była kraksa w końcówce poprzedniego etapu, na zjeździe z Przełęczy Walimskiej. Najbardziej ucierpiał w niej Włoch Filippo Baroncini. Młodszy kolega Majki z drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich doznał złamania kręgu szyjnego, choć bez uszkodzenia rdzenia, oraz złamań kości twarzy i obojczyka.

Wskutek kraksy musiał się wycofać dotychczasowy wicelider Czech Mathias Vacek. Przewrócili się na zjeździe także Majka, Michał Kwiatkowski i lider wyścigu Francuz Paul Lapeira.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Fot. Rafał Majka/FB
SPORT

Koszmarna kraksa na Tour de Pologne. Wiadomo, co z zawodnikami

7 sierpnia 2025

W kraksie na zjeździe z Przełęczy Walimskiej, w końcówce trzeciego etapu wyścigu Tour de Pologne, najbardziej ucierpiał Filippo Baroncini. Włoski kolarz doznał m.in. złamania kręgu szyjnego, ale bez następstw...

Czytaj więcejDetails

Majka przyznał w rozmowie z dziennikarzami w Rybniku, że w nocy ze środy na czwartek czuł się podłamany.

Mam obity mięsień uda, trochę kuleję, będę cierpiał na początku etapu. Mam nadzieję, że z Filippo wszystko będzie dobrze

– powiedział zwycięzca Tour de Pologne z 2014 roku, dla którego są to ostatnie tygodnie w karierze.

Majka stanął na starcie, podobnie jak Lapeira, mimo dwóch pękniętych żeber.

Etap do Cieszyna był bardzo długi (201,4 km), a po wspinaczce na Przełęcz Salmopol, dość odległej od mety, w miarę płaski, co pozwalało myśleć o zwycięstwie sprinterom.

Na pierwszych kilometrach odskoczyło od peletonu trzech polskich kolarzy: Paweł Bernas i Michał Pomorski z reprezentacji oraz Filip Maciejuk z niemieckiego zespołu Red Bull-Bora-hansgrohe.

Polacy solidarnie podzielili się premiami: lotną w miejscowości Jaworze wygrał Pomorski, górską na Przegibku – Bernas, a kolejną górską przy hotelu „Orle Gniazdo” w Szczyrku – Maciejuk.

Przed ostatnim, najbardziej wymagającym podjazdem na Salmopol (134 km) zaatakował z peletonu najlepszy „góral” wyścigu, Belg Timo Kielich (Alpecin-Deceuninck), który doścignął Bernasa i Maciejuka (Pomorski odpadł) i zdobył premię górską, umacniając się na prowadzeniu w tej klasyfikacji.

To był jego cel i wkrótce został dogoniony przez peleton. Maciejuk samotnie kontynuował ucieczkę, choć bez większych nadziei na powodzenie. Gdy pierwszy raz mijał linię mety w Cieszynie, rozpoczynając rundy po mieście, miał półminutową przewagę nad peletonem, a przed sobą 26 km. Dołączył do niego kontratakujący z dużej grupy Włoch Lorenzo Milesi (Movistar) i dwójka kolarzy przez dłuższy czas utrzymywała zapas 10-15 sekund. Rozpędzony peleton nie dał im jednak szans i złapał 2,5 km przed metą.

Na ostatnich metrach, podobnie jak dzień wcześniej w Wałbrzychu, na prowadzeniu w peletonie pojawił się Kwiatkowski, rozprowadzając Turnera. Pod „pociąg” kolarzy ekipy Ineos Grenadiers podłączył się Magnier i wykorzystał to, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w wyścigu rangi World Tour. 21-latek pokazał, że jest bardzo obiecującym sprinterem już na mecie pierwszego etapu w Legnicy, gdzie przegrał tylko z Holendrem Olavem Kooijem.

Na mecie w Cieszynie kibice gorąco witali kończącego karierę Majkę. Gdy wyszedł do dekoracji jako najwyżej sklasyfikowany Polak, wziął mikrofon do ręki i obiecał, że postara się jechać dalej. – Trzymajcie za mnie kciuki – dodał.

W piątek odbędzie się najdłuższy etap tegorocznego Tour de Pologne, z Katowic do Zakopanego (206,1 km).

PAP jest patronem medialnym wyścigu.

 

Czytaj także:

Od lewej: Maciej Bodnar, Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
SPORT

Tour de Pologne. Reprezentacja Polski z określonym celem i… w strojach w stylu retro

5 sierpnia 2025

Reprezentacja Polski startuje w 82. Tour de Pologne z określonym celem: wygrać klasyfikację aktywnych i być może górską. Jedzie w strojach w stylu retro, przypominających te, w których ścigali...

Czytaj więcejDetails

Czytaj także:

Rafał Majka. Fot. PAP/Grzegorz Momot
SPORT

Tour de Pologne. Na starcie 11 Polaków, w tym po raz ostatni Majka

3 sierpnia 2025

Jedenastu polskich kolarzy wystartuje w poniedziałek (4 lipca) we Wrocławiu w 82. Tour de Pologne. Wśród nich są Michał Kwiatkowski i Rafał Majka, którzy wygrywali już ten wyścig. W...

Czytaj więcejDetails

Czytaj także:

Duńczyk Jonas Vingegaard (C), Holender Wilco Kelderman (L), trzeci Włoch Diego Ulissi (P).Fot. PAP/Art Service
SPORT

Tour de Pologne – końcowe zwycięstwo Vingegaarda

18 sierpnia 2024

Duński kolarz Jonas Vingegaard z ekipy Visma został zwycięzcą 81. Tour de Pologne. Na podium na krakowskich Błoniach stanęli obok niego Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates) oraz kolega...

Czytaj więcejDetails
Tagi: kolarzpaul magnierrowerysoudal-quick stepkolarstwodecathlon ag2r la mondialereprezentacja polskitour de polognekolarze82. tour de polognepolska reprezentacja na tour de polognefrancuzpaul lapeira

Czytaj również

Fot. GIM
LUBUSKIE

Od piątku zmiany na trzech liniach autobusowych

25 czerwca 2026

W związku z budową ścieżki rowerowej na ul. Wyszyńskiego jutro zostaną wprowadzone czasowe zmiany w funkcjonowaniu trzech linii autobusowych. Zmiany...

fot. Materiał Organizatora
LUBUSKIE

Rodzinny rajd MTB przełożony ze względów bezpieczeństwa

25 czerwca 2026

Aktywne rozpoczęcie wakacji trzeba odłożyć w czasie. Zielonogórskie Stowarzyszenie MTB Wzgórza Piastowskie przełożyło rodzinny rajd rowerowy, który miał odbyć się...

fot. Pixabay
LUBUSKIE

Kask chroni. Apel gorzowskiego lekarza

23 czerwca 2026

Lekarze apelują o korzystanie z kasków podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Mówił o tym w Radiu Gorzów dr Tomasz Grzechnik,...

LUBUSKIE

Stadion żużlowy połączy dwie imprezy rowerowe

19 czerwca 2026

Masa Rowerowa oraz Gravelowe Derby lubskie dwie imprezy jednego dnia w naszym mieście połączy stadion żużlowy. Uczestnicy wyścigu gravelowego 20...

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
LUBUSKIE

Spór o ścieżkę rowerową w gminie Świdnica

15 czerwca 2026

Spór o budowę ścieżki rowerowej na terenie gminy Świdnica. Zmian nie chcą działkowicze. Jak mówiła dzisiaj na antenie Radia Zielona...

Pixabay
LUBUSKIE

Zielona Góra z dofinansowaniem na rowerową infrastrukturę

15 czerwca 2026

Więcej kilometrów ścieżek rowerowych oraz uporządkowanie oznakowania - takie mają być efekty dofinansowania dla Zielonej Góry. Miasto dostanie na rozbudowę infrastruktury rowerowej ponad...

najnowsze z Lubuskiego

Stilon rozpoczął testowanie

Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

Trener Brzeziński o nowym składzie siatkarzy Sobieskiego

Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

BCU „Budowlanka” podsumowuje cykl szkoleń

Kończy się nabór do lubuskich szkół ponadpodstawowych

Fizycy medyczni z całej Polski zjechali do Gorzowa

Za nami XIV Konferencja Naukowa Konstrukcje Zespolone

Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

Nowa pracownia elektrofizjologii w zielonogórskim szpitalu

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Falubaz ma nowego dyrektora

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Maja Nowak złożyła rezygnację z funkcji pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Szkolenia w BCU w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj