Premiery końca wiosny!

Premiery końca wiosny! Radio Zachód - Lubuskie

Muzyczne nowalijki tego tygodnia wyśpiewają nam – Wiktoria Kida, Mariusz Wawrzyńczyk, Dominik Dudek, Ava Max i Ella Henderson.

 

WIKTORIA KIDA; KSIĘGA ŻYWIOŁÓW Oj, Dziewczyno!

Utwór 'Oj, Dziewczyno’ nie tylko zachwyca brzmieniem, ale niesie ważne przesłanie: wspierajmy się, kobiety. Piosenka promuje książkę 'Księga Żywiołów’.

– To książka fantasy, którą nie tylko będziecie mogli przeczytać, ale też odsłuchać. Mega projekt i mam nadzieję, że znajdzie swoich odbiorców. (…) Postanowiliśmy stworzyć taką oryginalną ścieżkę dźwiękową do książki. Zamknęliśmy się z Hotelem Torino na kilka dobrych dni i wraz z autorką książki rozpoczęliśmy proces twórczy. Bawiliśmy się formą, przekładaliśmy historie z książki na piosenki. Te utwory będą opowiadać o różnych wydarzeniach, z kolejnością rozdziałów.

Wiktoria nie ukrywa, że bardzo wierzy w ten projekt: – Myślę, że jest to pierwsza taka sytuacja z soundtrackiem do książki. Robimy coś pierwszy raz i jest to satysfakcjonujące.

Zarówno piosenka, jak i nadchodząca książka Marsi Bukowskiej, wprowadzają nas w świat żywiołów – metafor wewnętrznych sił, które nosi w sobie każda kobieta. Ogień to pasja i gniew, woda to emocje i intuicja, powietrze to marzenia i wolność, ziemia to stabilność i troska. „Oj, dziewczyno” to wezwanie do tego, by rozpoznać te siły w sobie i dać im przestrzeń.

Wiktoria Kida nie tylko śpiewa – ona opowiada historię. Każda nuta, każde słowo w tym utworze ma swoją funkcję: budować wspólnotę, przypominać o wspólnych korzeniach, dawać nadzieję. To głos, który mówi: 'Jesteś ważna. Jesteś częścią czegoś większego. Nie jesteś sama.’

 

 

MARIUSZ WAWRZYŃCZYK Kochać i Tracić

Utwór skomponował Amadeusz Krebs, muzyk, producent, multiinstrumentalista. Współautorem muzyki jest również sam Mariusz. Piosenkę współtworzył również znany i ceniony kompozytor Marcin Nierubiec, a za warstwę tekstową odpowiada także (jako współautorka) córka legendarnego artysty Krzysztofa 'Jarego’ Jaryczewskiego (Odział Zamknięty), Maja 'Laura’ Jaryczewska.

Piosenka opowiada o miłości, lecz trochę zagmatwanej. Czy czuliście się kiedykolwiek niekochani?. Oddajesz komuś swoje serce, przytulasz, całujesz, martwisz się, gotujesz, nie wyobrażasz sobie, że następnego dnia po obudzeniu nie napiszesz sms. Tęsknisz ….. A z drugiej strony co otrzymujesz? Bardzo często jest to chłód i obojętność. Po prostu brak odwzajemnionych uczuć?. Mieliście tak?. Myślę, że każdy choć raz w życiu był w takiej sytuacji. Oby jak najrzadziej

Wawrzyńczyk pod koniec 2023 r. wydał piosenkę 'Hipnotyzuj Mnie’ – za brzmienie odpowiada Albert Markiewicz, który masterował hity dla Tribbsa, Smolastego, czy Roxy Węgiel i Viki Gabor.

Artysta zdobył drugie miejsce, (Srebrny Kamerton 2022) podczas prestiżowego II. Festiwalu Polskiej Piosenki organizowanej przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów- ZAKR. Podczas przeglądu konkursowego Mariusz Wawrzyńczyk stanął w szranki z legendami polskiej muzyki rozrywkowej tj. zespołem Skaldowie, Lorą Szafran, Michałem Wiśniewskim, Mirosławem Czyżykiewiczem. Decyzją jurorów znalazł się na podium zestawienia.

Piosenkarz dołączył do Rodrigo Massa (brazylijski aktor i piosenkarz) i kostarykańskiego DJ-a Mau Hernándeza w nowym wydawnictwie muzycznym: remiksie piosenki 'La Fiesta’. Powstała świeża, chwytliwa i zmysłowa wersja, do której dodano polskie zwrotki, aby uzupełnić wersję hiszpańską.

Zdobył wyróżnienie na III Festiwalu 'Kryształowy Kamerton 2023′ (stanął na podium z Januszem Radkiem i Danutą Błażejczyk).

 

 

DOMINIK DUDEK Pa Pa

Nowy rozdział zaczyna się dziś – debiutancki album Dominika Dudka 'We Are Young (But Only Once’ jest  już dostępny na rynku.

Można śmiało stwierdzić, że jest to album dla tych, którzy lubią wspominać muzyką. Artysta umieścił na płycie piosenki, które stworzył w niezapomnianych dla siebie momentach życia. Dominik przemyca historie, które dziś opowiada z uśmiechem na twarzy.

– 'Pa Pa’ to piosenka pożegnania ze starą wersja siebie, czyli Dominikiem, który nie był pewny siebie, który do końca nie wie czego tak naprawdę chce, który postawiony pod ścianą postanowił coś w sobie zmienić, na lepsze. Można powiedzieć, że cały ten album jest rozliczeniem się z moją przeszłością i nawiązaniem do młodzieńczych lat. Piosenką 'Pa Pa’ odcinam się grubą kreską od możliwości powrotu do czasów, o których chciałbym zapomnieć – mówi Dominik.

Album został w dużej mierze wyprodukowany i napisany przez Dominika. Sam stworzył zarówno teksty, jak i muzykę. Również aspekty estetyczne, od warstwy wizualnej po elementy komunikacji płyty i poligrafii, powstawały pod jego okiem.

Dominik wraz z ogłoszeniem płyty przygotowuje się do kontynuacji letniej trasy koncertowej, więcej szczegółów na jej temat znajdziecie na jego socialach.

 

 

AVA MAX Lovin Myself

Odważny, wibrujący, niezachwiany hymn o samowzmocnieniu wyznacza nowy poziom w niepohamowanej karierze gwiazdy pop i jest najnowszym wydawnictwem z jej długo wyczekiwanego trzeciego albumu, 'Don’t Click Play’, który ukaże się 22 sierpnia. 

Towarzyszący 'Lovin Myself’ teledysk został wyreżyserowany przez Claire Arnold i pojawia się w kluczowym momencie kariery Avy Max. Z ponad 22 miliardami globalnych streamów, wieloma platynowymi certyfikatami i arsenałem popowych hitów, jak 'Sweet But Psycho’, 'Kings & Queens’, 'My Head & My Heart’ i 'The Motto’ z Tiësto, Ava udowodniła, że jest wyjątkowym głosem na współczesnej scenie muzycznej.

’Lovin Myself’ jest następcą wydanego wiosną utworu 'Lost Your Faith’, do którego powstał oficjalny teledysk z udziałem Finna Wittrocka. Utwór, który 'Rolling Stone’ pochwalił jako 'błyskotliwy’, a Uproxx okrzyknął 'napędzającą piosenką o rozstaniu, która popycha jej brzmienie w kolejną fazę’, pojawi się wraz z 'Lovin Myself’ na nadchodzącej płycie.

Wraz z 'Don’t Click Play’, Ava oficjalnie wkracza w swoją najbardziej nieustraszoną erę, zdefiniowaną przez brutalną szczerość, odporność i niezrównany pop. Od osoby, która przeżyła bolesne rozstanie do ikony miłości własnej, nie tylko wróciła, ale jest odważniejsza niż kiedykolwiek.

 

 

ELLA HENDERSON Me & You

Ella Henderson, która właśnie otrzymała swoją czwartą nominację do BRIT, zaprezentowała będący szczerym wyznaniem utwór 'Me & You’. Inspirację do piosenki przyniósł związek wokalistki z narzeczonym, Jackiem. 

– Chciałam napisać coś o tym, w jakim miejscu życia teraz jestem – opowiada Ella Henderson. – To mój hymn na cześć prawdziwej miłości i odnalezienia swojej drugiej połówki. Nie chodzi o znalezienie doskonałości, ale o świadomość, że wybrałbyś tę osobę ponownie i ponownie w każdym życiu!

Najnowszy singiel wpisuje się w serię ostatnich, bardzo osobistych numerów Henderson, w tym 'Filthy Rich’ napisany w hołdzie najbliższym i 'One Door Closes (feat. BRELAND)’, przejmująca opowieść o leczeniu złamanego serca i odkrywaniu na nowo miłości. 

Ella Henderson niedawno potwierdziła, że wystąpi w roli gościa specjalnego na trasie 'Escape to Europe 2025′ One Republic po Wielkiej Brytanii. 

 

 

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Exit mobile version