piątek, 26 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stilon rozpoczął testowanie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Trener Brzeziński o nowym składzie siatkarzy Sobieskiego

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Reprezentant Serbii zagra w Cuprum Stilonie

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

    fot. pixabay.com

    Do AZS-u dołączyła siatkarka z przeszłością w II lidze

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stilon rozpoczął testowanie

    Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

    Trener Brzeziński o nowym składzie siatkarzy Sobieskiego

    Lechia na inaugurację II ligi podejmie Rekord Bielsko-Biała

    fot. Paweł Górski

    Damian Ratajczak z dziką kartą na turniej SEC w Zielonej Górze

    Reprezentant Serbii zagra w Cuprum Stilonie

    Mecze PGE Ekstraligi przełożone

    fot. Facebook/SMU Men's Basketball

    Jakub Szumert oficjalnie w NCAA! Zawodnik Zastalu najlepszym młodzieżowcem PLK

    fot. pixabay.com

    Do AZS-u dołączyła siatkarka z przeszłością w II lidze

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Pierwsze wystąpienie Trzaskowskiego po porażce

PAP PAP
2025-06-04 13:35
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Spis treści

  • 1. „Mam poczucie, że zrobiłem absolutnie wszystko, co można i pracowałem ciężko”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w pierwszym publicznym wystąpieniu po przegranej w wyborach prezydenckich podziękował w środę (4 czerwca) swoim wyborcom. Dziękuję za każdy oddany na mnie głos, tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy spotkań i uściśniętych dłoni – mówił podczas otwarcia placu Centralnego w Warszawie.

W drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich zwycięzcą został popierany przez PiS Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc. poparcia.

Trzaskowski, który wziął udział w środę w uroczystości otwarcia placu Centralnego przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, po raz pierwszy zabrał publicznie głos po niedzielnej przegranej w wyborach na prezydenta Polski.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Rzecznik MSZ Paweł Wroński i szef MSZ Radosław Sikorski Fot. PAP/ Wiktor Dąbkowski
KRAJ I ŚWIAT

Radosław Sikorski zapowiada wsparcie prezydenta Nawrockiego „w jego misji”

4 czerwca 2025

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w środę (4 czerwca) pogratulował Karolowi Nawrockiemu wyboru na prezydenta RP. Zapewnił, że resort dyplomacji będzie go wspierał w tej misji. Państwowa Komisja Wyborcza...

Czytaj więcejDetails

Dziękuję za każdy oddany na mnie głos w wyborach prezydenckich, tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy spotkań i uściśniętych dłoni. Szczególnie chciałbym podziękować warszawiankom i warszawiakom, bo frekwencja w Warszawie niebywała i również liczba oddanych na mnie głosów. Ta moc i energia, która płynie od Polaków, a od warszawianek i warszawiaków szczególnie, bo jestem przecież prezydentem miasta stołecznego Warszawy, motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy

– podkreślił.

Dodał, że otwarcie pl. Centralnego jest kolejnym rozdziałem w historii stolicy. 

Oddajemy plac Centralny, który mam nadzieję, będzie zielonym sercem Warszawy

– dodał.

Plac powstał pomiędzy Muzeum Sztuki Nowoczesnej a Pałacem Kultury i Nauki. Łączy centralną część placu Defilad z parkiem u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.

1. „Mam poczucie, że zrobiłem absolutnie wszystko, co można i pracowałem ciężko”

Rafał Trzaskowski, który był kandydatem KO w wyborach prezydenckich, powiedział, że jeśli chodzi o kampanię, ma poczucie, iż zrobił „absolutnie wszystko, co można było zrobić” i pracował „wyjątkowo ciężko”. Polityka nie jest od tego, żeby mieć żale; potrzebujemy gotowości, by wykonywać kolejne kroki – dodał.

Niedzielne wybory prezydenckie w II turze wygrał popierany przez PiS Karol Nawrocki uzyskując 50,89 proc. głosów; Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/ Andrzej Jackowski
KRAJ I ŚWIAT

Szefowa sztabu Trzaskowskiego: mieliśmy świetnego kandydata, a nie dowieźliśmy, przepraszam

3 czerwca 2025

Szefowa sztabu wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego przeprosiła we wtorek w mediach społecznościowych za jego przegraną w tegorocznych wyborach prezydenckich. Mieliśmy świetnego kandydata; a nie dowieźliśmy - napisała...

Czytaj więcejDetails

W środę (4 czerwca) prezydent Warszawy spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej w związku z zakończeniem przebudowy części stołecznego placu Defilad – tzw. placu Centralnego. Przez przedstawicieli mediów był pytany o niedzielną II turę wyborów prezydenckich i to, czy w związku z wynikiem wyborczym ma żal do swojego sztabu i do premiera Donalda Tuska w związku z ostatnim zaangażowaniem w kampanię. „Jaki jest plan na dalej?” – był ponadto pytany Trzaskowski.

Życie mnie nauczyło, żeby nie mieć do nikogo pretensji. Mam poczucie, że zrobiłem absolutnie wszystko, co można było zrobić, i pracowałem wyjątkowo ciężko przez te ostatnie osiem miesięcy

– odpowiedział Trzaskowski.

Jak wskazał, „polityka nie jest od tego, żeby mieć jakiekolwiek żale czy pretensje – trzeba twardo stać na nogach, wyciągać wnioski i iść do przodu”.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Karol Nawrocki Fot. PAP/Tytus Żmijewski
KRAJ I ŚWIAT

Prezydent elekt zabiera głos. Pierwsze słowa po ogłoszeniu oficjalnych wyników

2 czerwca 2025

Dam z siebie wszystko; jako głowa państwa nie odpuszczę żadnej z ważnych dla Polski i Polaków spraw - oświadczył w poniedziałek (2 czerwca) zwycięzca wyborów prezydenckich Karol Nawrocki, który...

Czytaj więcejDetails

Jak zaznaczył, z premierem Tuskiem będzie rozmawiał – i to jeszcze w środę.

Wnioski są takie, że po prostu trzeba przez cały czas walczyć i nie można odstawiać stopy. Jeśli chcemy, żeby Polska mogła się rozwijać, to wszyscy muszą się zaangażować i te kolejne miesiące i kolejne lata na pewno będą bardzo trudne, bo polityka kompletnie się zmieniła w Polsce i Europie

– mówił niedawny kandydat KO na prezydenta.

Jestem prezydentem Warszawy i jest całkowicie zrozumiałe, że w tej chwili skoncentruję się na Warszawie. Myślę, że wszyscy to zrozumieją

– dodał Trzaskowski.

Ocenił także, że „jest jeszcze za wcześnie na wnioski”.

Zresztą są ludzie, którzy na pewno te wnioski będą wyciągać. Na pewno wniosek, że młodzi ludzie głosowali tak, jak głosowali, jest kwestią, nad którą wszyscy musimy się pochylić. Na pewno ja, bo jestem wykładowcą akademickim, organizujemy Campus Polska Przyszłości, więc mam naprawdę kontakt z młodymi ludźmi

– mówił.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/ Łukasz Gągulski
KRAJ I ŚWIAT

Kosiniak-Kamysz: rolą PSL – połączenie Polaków, którzy zagłosowali na Nawrockiego i na Trzaskowskiego

3 czerwca 2025

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że rolą PSL powinno być połączenie Polaków, którzy zagłosowali w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego i na Rafała Trzaskowskiego. Odpowiedzialność polityków jest taka, żeby połączyć...

Czytaj więcejDetails

Dziś wszyscy potrzebujemy właśnie tego – nadziei i gotowości, by w życiu wykonywać kolejne kroki

– podsumował Trzaskowski.

Zapewnił, że koalicja rządząca ma się dobrze, a on skupia się na prezydenturze w stolicy.

W środę o godz. 19 w KPRM odbędzie się spotkanie premiera z parlamentarzystami klubu KO. Jak mówił szef klubu KO Zbigniew Konwiński, ma ono być poświęcone m.in. przegranym wyborom.

Czytaj także:

Otwarty mikrofon

Są ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Karol Nawrocki pokonał w nich Rafała Trzaskowskiego.

2 czerwca 2025

Są ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Karol Nawrocki pokonał w nich Rafała Trzaskowskiego. Kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość zdobył 50,89 proc. głosów. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 49,11 proc....

Czytaj więcejDetails
Tagi: warszawawybory prezydenckierafał trzaskowskiwyniki wyborówwybory na prezydentastołeczny ratuszwyborcyważneplac centralny

Czytaj również

Minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda (P), prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak (C) i konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny (L). Fot. PAP/Tomasz Gzell
KRAJ I ŚWIAT

Afera w warszawskim szpitalu. Minister zdrowia zabrała głos

25 czerwca 2026

Chcemy zlikwidować kominy płacowe. Musimy stworzyć dialog, w którym będzie to możliwe - powiedziała minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda. Dodała, że...

Szpital Południowy w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. podrobienia kart zgonu w Szpitalu Południowym

25 czerwca 2026

      Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów prowadzi śledztwo w sprawie podrobienia w prosektorium Warszawskiego Szpitala Południowego kart zgonu 20 osób...

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

W Warszawie rusza społeczna inicjatywa odwołania prezydenta miasta

25 czerwca 2026

W czwartek (25 czerwca) przed rozpoczęciem sesji absolutoryjnej odbyła się konferencja, na której zainicjowana została Stołeczna Operacja Referendalna – obywatelska...

Małgorzata Pępek. Fot. Małgorzata Pępek - Poseł na Sejm RP/FB
KRAJ I ŚWIAT

Szłapka: posłanka Pępek złoży wyjaśnienia przed kolegium klubu KO

23 czerwca 2026

Rzecznik rządu Adam Szłapka powiedział we wtorek (23 czerwca), że posłanka KO Małgorzata Pępek złoży wyjaśnienia przed kolegium klubu Koalicji Obywatelskiej. Chodzi...

Szpital Południowy w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

Dr Kacprzyk straci prawo wykonywania zawodu? NIL komentuje

23 czerwca 2026

Na obecnym etapie jest zbyt wcześnie na decyzje o odebraniu prawa wykonywania zawodu Dawidowi Kacprzykowi - poinformowała Naczelna Izba Lekarska...

Szpital Południowy w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

Dwa śledztwa w sprawie Szpitala Południowego [AKTUALIZACJA]

22 czerwca 2026

W poniedziałek (22 czerwca) wszczęte zostały dwa śledztwa w sprawie Szpitala Południowego. Pierwsze dotyczy oszustwa na kwotę ponad pół miliona...

najnowsze z Lubuskiego

Robert Skowron – prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa

Więcej sołectw w gminie Trzebiechów

Żagański pałac zaprasza na wakacyjne imprezy

23 Miliony złotych na termomodernizację budynków żarskiej szkoły

Ruszają aktywne wakacje z żagańską Areną

Gozdnica zaprasza na wakacyjne warsztaty

W Krośnie rusza PARKiet kultury

Stilon rozpoczął testowanie

Strzeleckie MP niepełnosprawnych w Drzonkowie i na obiekcie Gwardii

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Falubaz ma nowego dyrektora

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Maja Nowak złożyła rezygnację z funkcji pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Stilon rozpoczął testowanie

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Szkolenia w BCU w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj