poniedziałek, 15 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

    Stilon nadal w grze o III ligę! Gorzowianie lepsi w karnych

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

    Stilon nadal w grze o III ligę! Gorzowianie lepsi w karnych

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

Franaszek – Szpak: Tysiąc osób przebadanych. Chcemy więcej!

Karolina Kamińska Karolina Kamińska
2025-01-18 08:18
Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Lubuski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków podsumowuje rok działalności. Obecnie do organizacji należy około stu osób. Liczbę członków w ostatnim czasie udało się podwoić. W planach jest także utworzenie kół w innych miejscowościach naszego regionu. 

 Jak mówi Izabela Franaszek  –  Szpak, prezeska lubuskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, w ubiegłym roku członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w 13 eventach,  podczas których przebadano ponad 1000 osób z Zielonej Góry i okolic. 

 – Te badania dają wymierne rezultaty, część osób zostało w porę zdiagnozowanych, dziś są częścią naszej społeczności – dodaje Franaszek –  Szpak. 

Jak dodaje prezeska nadal dużym problemem jest dostępność do lekarza – specjalisty. Czas oczekiwania na wizytę u diabetologa to ponad 10 miesięcy. 

 W stowarzyszeniu działają także społeczni edukatorzy, którzy pomagają rozwiać wątpliwości  i mity związane z cukrzycą. Lubuski oddział organizuje także spotkania otwarte dla mieszkańców regionu. Lubuska siedziba Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków znajduje się przy  ul. Lisowskiego w Zielonej Górze. 

Tagi: ważne zielona gora

Czytaj również

LUBUSKIE

Dodatkowy zarzut dla właściciela psów w Raculi. Co dalej ze zwierzętami?

19 maja 2026

 Właściciel psów, które w październiku ubiegłego roku zagryzły 46-letniego mężczyznę w Raculi usłyszał dodatkowy zarzut. Biegli, którzy weryfikowali kondycję psów...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Policja Polska
LUBUSKIE

Po kolizji na S3 wstrzymany ruch w kierunku Zielonej Góry

15 maja 2026

Po kolizji dwóch samochodów osobowych na trasie ekspresowej S3 w pobliżu Zielonej Góry został wstrzymany ruch na jezdni w kierunku...

fot. freepik
LUBUSKIE

Mammobusy w kwietniu. Bedzie rekord?

2 kwietnia 2026

 Rekordowa liczba mammobusów wyruszy w trasę w kwietniu. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje 75 wyjazdów w naszym regionie. Z bezpłatnego badania...

LUBUSKIE

Lubuskie organizatorem letnich igrzysk? Jest szansa!

30 marca 2026

 Czy  Lubuskie ma szansę powalczyć o współorganizację  letnich Igrzysk Olimpijskich w 2040 roku? Władze województwa zapewniają, że mamy odpowiednią infrastrukturę sportową...

fot. freepik
LUBUSKIE

NFZ zachęca: zrób wiosenny przegląd zdrowia

21 marca 2026

 Lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do wykonywania badań profilaktycznych na wiosnę. Do piątku w siedzibie NFZ w Zielonej Górze...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Freepik
LUBUSKIE

Rozpoczął się nabór ofert do projektu „Filmowe Lubuskie”

15 marca 2026

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zachęca do udziału w nowym projekcie „Filmowe Lubuskie”, promującym województwo poprzez produkcje filmowe prezentujące potencjał turystyczny...

najnowsze z Lubuskiego

Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

„Dobry Wieczór Gorzów 2026” rozpoczął Andrzej Piaseczny

Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

Trwa Festiwal Nauki UZ

Lubuska Izba Rolnicza świętuje

Interaktywne zwiedzanie zabytków Jasienia

Brzeźnica zaprasza na jubileusz 80 lat szkoły podstawowej

popularne

  • fot: Bartek Szkudlarek - MZK Zielona Góra

    Kolejny autobus powróci na zielonogórskie drogi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Politycznie o lubuskim transporcie publicznym

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Kłopoty spółki „SUBBUS” w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lapidarium w Zielonej Górze już prawie gotowe

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuska Izba Rolnicza świętuje

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj