Zastal wygrywa sparing z Pardubicami choć zaczyna bardzo źle…

Zastal wygrywa sparing z Pardubicami choć zaczyna bardzo źle... Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Zastalu rozegrali dzisiaj pierwszy otwarty sparing przed zbliżającym się sezonem Polskiej Ligi Koszykówki. Pokonali w hali przy Amelii czeski zespół BK Pardubice 82-74.

Zastal fatalnie zaczął jednak mecz – po I kwarcie przegrywał aż 17 punktami(12-29). Grał na fatalnej 22-procentowej skuteczności, a w obronie przegrywał większość pojedynków.

Po reprymendzie trenera w II kwarcie było już zupełnie lepiej. Skuteczność urosła do 40 procent, a do przerwy nasz zespół przegrywał już tylko 37-39.

Po przerwie Zastalowcy wygrali pozostałe kwarty i triumfowali w całym spotkaniu.

Punkty dla Zastalu: Thornwell 7, Góreńczyk 0, Browning 15, Saulys 5, Pluta 1, Harris 20, Murphy 4, Kołodziej 18, Żmudzki 4, Woroniecki 5.