IO: Kamil Kasperczak ostatni w półfinale

Mistrzostwa Świata seniorów w Chinach (2024 r.). Fot. Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego/FB

W półfinale rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym Kamil Kasperczak zajął ostatnie miejsce i zakończył udział w Igrzyskach Olimpijskich. Do sobotniego olimpijskiego finału awansował Łukasz Gutkowski.

Zawodnik ZKS-u Drzonków nie ukończył laser runu i zajął 18. lokatę w półfinale B. Do finału awansował natomiast Łukasz Gutkowski z Legii Warszawa, który uplasował się na czwartej lokacie.

W Paryżu Gutkowski w półfinałowej grupie B zajął czwarte miejsce z dorobkiem 1505 pkt, a Kasperczak ostatnie 18. Zwyciężył Japończyk Taishu Sato – 1515.

W półfinale najlepszy rezultat – 1516 pkt osiągnął Egipcjanin Ahmed Elgendy – zwycięzca grupy A.

Wyniki uzyskane w półfinale nie mają już znaczenia, w sobotę osiemnastu finalistów od zera rozpocznie walkę o medale olimpijskie.

W Tokio w 2021 złoty medal zdobył Brytyjczyk Joseph Choong. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Elgendy, a trzeci był reprezentant Korei Południowej Jun Woongtae. Gutkowski został wtedy sklasyfikowany na 12. pozycji, a Sebastian Stasiak na 13.

W sobotę rywalizacje wznowią panie. Po szermierce Anna Maliszewska z Olimpii Zielona Góra zajmuje 20. lokatę, a Natalia Dominiak z ZKS-u jest 32.