Po sensacyjnym zwycięstwie nad Portugalią debiutująca Gruzja wychodzi z grupy

Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

Fot. PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

Piłkarze reprezentacji Gruzji wygrali w Gelsenkirchen 2:0 z Portugalią w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2024. To największa niespodzianka mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech.

Grupa F: Gruzja – Portugalia 2:0 (1:0). 

Bramki: 1:0 Chwicza Kwaracchelia (2), 2:0 Georges Mikautadze (57-karny). 

Żółta kartka – Gruzja: Anzor Mekwabiszwili. Portugalia: Cristiano Ronaldo, Pedro Neto, Ruben Neves. 

Sędzia: Sandro Schaerer (Szwajcaria). Widzów 49 616. 

Gruzja: Giorgi Mamardaszwili – Otar Kakabadze, Giorgi Gwelesiani (76. Solomon Kwirkwelia), Guram Kaszia, Luka Loczoszwili (63. Giorgi Citaiszwili), Lasza Dwali – Giorgi Czakwetadze (81. Anzor Mekwabiszwili), Giorgi Koczoraszwili, Otar Kiteiszwili – Georges Mikautadze, Chwicza Kwaracchelia (81. Zuriko Dawitaszwili). 

Portugalia: Diogo Costa – Antonio Silva (65. Nelson Semedo), Danilo Pereira, Goncalo Inacio – Diogo Dalot, Joao Neves (75. Matheus Nunes), Francisco Conceicao, Joao Palhinha (46. Ruben Neves), Pedro Neto (75. Diogo Jota) – Cristiano Ronaldo (65. Goncalo Ramos), Joao Felix.

Piłkarze reprezentacji Gruzji wygrali w Gelsenkirchen 2:0 z Portugalią w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2024. To największa niespodzianka mistrzostw Europy rozgrywanych w Niemczech. 

Portugalczycy po zwycięstwach nad Czechami (2:1) i Turcją (3:0) byli już pewni awansu do 1/8 finału. Dlatego trener Roberto Martinez dokonał wielu zmian w składzie i dał szansę zawodnikom rezerwowym. Od początku zagrał jednak Cristiano Ronaldo, który jeszcze nie powiększył dorobku bramkowego na swoich szóstych mistrzostwach Europy. 

W drugiej minucie Portugalczycy łatwo stracili piłkę w środku pola. Georges Mikautadze podał do wychodzącego na wolna pozycję Chwiczy Kwaracchelii, który 94. sekundzie otworzył wynik meczu. Była to piąta najszybciej strzelona bramka w historii piłkarskich ME. Rekordzistą został 15 czerwca Albańczyk Nedim Bajrami, który trafił do siatki w 23. sekundzie spotkania Włochami. 

Ronaldo w 17. min oddał potężny strzał z rzutu wolnego, który został obroniony przez Giorgiego Mamardaszwilego. Potem Palinha spróbował z dystansu, lecz znowu gruziński bramkarz spisał się na medal. 

W kolejnej sytuacji Francisco Conceicao trafił w boczną siatkę po dośrodkowaniu. Ronaldo był przytrzymywany za koszulkę i domagał się rzutu karnego, ale został ukarany żółtą kartką za protesty. Portugalczycy wciąż naciskali. Piłka po strzale Joao Felixa minęła lewy słupek. 

Gruzini w 33. min wyprowadzili jeden z nielicznych kontrataków. Piłka po strzale Kwaracchelii wylądowała na bocznej siatce. Gra szybko przeniosła się w drugie pole karne. Ronaldo składał się do strzału, lecz w ostatniej chwili został zablokowany. 

Pod koniec pierwszej połowy Felix zbiegł ze skrzydła do środka i lewą nogą uderzył po ziemi, lecz Mamardaszwili nie dał się zaskoczyć. Następnie gruziński golkiper wybił piłkę, która po rzucie rożnym zmierzała w światło bramki. Portugalczycy przed przerwą posiadali piłkę przez 71 procent czasu gry, wymienili 400 podań, wywalczyli pięć rzutów rożnych, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. 

Reprezentacja Portugalii z animuszem zaczęła drugą część meczu. Ronaldo oddał strzał po rzucie rożnym, ale trafił w plecy gruzińskiego obrońcy. 

W 50. min Kwaracchelia mógł podwyższyć na 2:0, lecz nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu, co ułatwiło interwencję Diogo Costy. Potem Diogo Dalot przymierzył idealnie w okienko bramki, lecz fenomenalna interwencja Mamardaszwilego uratowała Gruzinów. 

Chwilę potem Antonio Silva popełnił faul w polu karnym, a Georges Mikautadze w 57. min z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Strzelił pewnie w prawy dolny róg bramki. 

Wściekły Ronaldo opuścił boisko w 66. min. 39-latek w trzecim meczu na Euro 2024 nie strzelił gola, więc nie poprawił swojego rekordu. Zastąpił go Goncalo Ramos. 

W doliczonym czasie Felix podał w pole karne do Nelsona Semedo, lecz Mamardaszwili był niezawodny. Gruziński bramkarz obronił też strzał Dalota. 

Mikautadze z trzema golami jest liderem klasyfikacji strzelców Euro 2024. Zdobywał też bramki w meczach z Turcją (1:3) i Czechami (1:1). Grupę F z dorobkiem sześciu punktów wygrali Portugalczycy. Drugie miejsce z sześcioma punktami zajęła Turcja, a trzecie z czterema – Gruzja. Czesi z jednym punktem żegnają się z turniejem. 

Debiutująca w mistrzostwach Europy Gruzja awansowała do fazy pucharowej. W 1/8 finału Portugalia zmierzy się ze Słowenią, Turcja z Austrią, a Gruzja z Hiszpanią.

Media w Portugalii: porażka z Gruzją to więcej niż niespodzianka

Porażka reprezentacji Portugalii z Gruzją 0:2 to więcej niż niespodzianka, twierdzą rodzime media, wskazując na słabszą formę podopiecznych Roberto Martineza w środowym spotkaniu grupy F piłkarskich mistrzostw Europy.

Relacjonująca mecz rozgrywany na stadionie w Gelsenkirchen rozgłośnia Radio Renascenca zauważa, że choć przed środowym starciem Portugalia pewna była awansu z pierwszego miejsca, ale przegrana z debiutującą w Euro Gruzją jest ogromnym zaskoczenim. 

– Nawet w najlepszych snach gruzińscy kibice nie wyobrażali sobie takiego wyniku meczu przeciwko Gruzji. To dla nich historyczny moment” – oceniła lizbońska stacja radiowa, zauważając, że środowy rywal Portugalii zapewnił sobie awans do 1/8 turnieju po raz pierwszy w historii. 

Telewizja TVI transmitująca ostatnie spotkanie Portugalii w fazie grupowej ME surowo ocenia postawę podopiecznych Roberto Martineza. Krytykuje też selekcjonera za zbyt liczne zmiany w ustawieniu pierwszej jedenastki. 

– Wynik tego meczu to więcej niż niespodzianka. Jesteśmy w dużym szoku

– podsumowała środowy mecz stacja TVI. 

Z kolei wieszczący przed meczem z Gruzją Portugalczykom łatwą przeprawę do 1/8 finału dziennik “Record” przestrzega przed kolejnym rywalem kadry Martineza – Słowenią. Przypomina, że trzy miesiące temu w Lublanie przegrali oni z tą ekipą 0:2. 

“Record” oraz inny dziennik sportowy z Lizbony “A Bola”, podsumowując środową porażkę przeciwko Gruzji wskazują, że rezultat spotkania mógł być inny bez udziału w meczu obrońcy Antonio Silvy. Uważają go za antybohatera meczu. 

Odnotowują, że portugalski defensor nie tylko “podarował” na początku spotkania piłkę Gruzinom, którzy zamienili jego podanie na szybką akcję zakończoną bramką, ale sprowokował też faul, po którym sędzia podyktował rzut karny. 

“Gol zdobyty z karnego przez Gruzinów na 2:0 skazał nas ostatecznie na porażkę, w meczu, w którym to my dominowaliśmy na boisku” – podsumował dziennik “A Bola”.

28. mecz Ronaldo, który śrubuje rekord występów

39-letni Portugalczyk Cristiano Ronaldo rozegrał w środę 28. w karierze mecz w turnieju finałowym mistrzostw Europy i jest pod tym względem rekordzistą. Jest też jedynym piłkarzem, który wystąpił w sześciu edycjach tej imprezy. 

W drużynie Portugalii w meczu z Gruzją w Gelsenkirchen (…) nie wystąpił tym razem 41-letni Pepe, najstarszy ze wszystkich uczestników turnieju w Niemczech, który w klasyfikacji wszech czasów zajmuje samodzielnie drugie miejsce – rozegrał 21 spotkań. 

Klasyfikacja piłkarzy z największą liczbą występów w ME (* – piłkarz aktywny):

28 meczów: *Cristiano Ronaldo (Portugalia) 2004-2024
21 meczów: *Pepe (Portugalia) 2008-2024
19 meczów: Joao Moutinho (Portugalia) 2008-2021
18 meczów: Bastian Schweinsteiger (Niemcy) 2004-2016
Leonardo Bonucci (Włochy) 2012-2021
*Manuel Neuer (Niemcy) 2012-2024
17 meczów: Gianluigi Buffon (Włochy) 2004-2016
Giorgio Chiellini (Włochy) 2008-2021
*Toni Kroos (Niemcy) 2012-2024
16 meczów: Edwin van der Sar (Holandia) 1996-2008
Lilian Thuram (Francja) 1996-2008
Cesc Fabregas (Hiszpania) 2008-2016
Andres Iniesta (Hiszpania) 2008-2016
*Rui Patricio (Portugalia) 2008-2021
Jordi Alba (Hiszpania) 2012-2021
*Thomas Mueller (Niemcy) 2012-2024

Mistrzostwa Europy 2024 – terminarz fazy pucharowej

Terminarz fazy pucharowej piłkarskich mistrzostw Europy:

1/8 finału

29 czerwca, sobota
1. Szwajcaria – Włochy (Berlin, 18.00)
2. Niemcy – Dania (Dortmund, 21.00)

30 czerwca, niedziela
3. Anglia – Słowacja (Gelsenkirchen, 18.00)
4. Hiszpania – Gruzja (Kolonia, 21.00)

1 lipca, poniedziałek
5. Francja – Belgia (Duesseldorf, 18.00)
6. Portugalia – Słowenia (Frankfurt, 21.00)

2 lipca, wtorek
7. Rumunia – Holandia (Monachium, 18.00)
8. Austria – Turcja (Lipsk, 21.00)

ćwierćfinały

5 lipca, piątek
zwyc. 4 – zwyc. 2 (Stuttgart, 18.00)
zwyc. 6 – zwyc. 5 (Hamburg, 21.00)

6 lipca, sobota
zwyc. 3 – zwyc. 1 (Duesseldorf, 18.00)
zwyc. 7 – zwyc. 8 (Berlin, 21.00)

półfinały

9 lipca, wtorek
zw. 4/zw. 2 – zw. 6/zw. 5 (Monachium, 21.00)

10 lipca, środa
zw. 7/zw. 8 – zw. 3/zw. 1 (Dortmund, 21.00)

finał – 14 lipca, niedziela (Berlin, 21.00).

Mistrzostwa Europy 2024 – kartki

Czerwone i żółte kartki po 36 z 51 meczów: 

czerwone (2):

Szkocja (1): Ryan Porteous

Czechy (1): Tomas Chory 

czerwona za drugą żółtą (1):

Czechy (1): Antonin Barak 

żółte (150):

Niemcy (5): Jonathan Tah (2), Robert Andrich, Maximilian Mittelstadt, Antonio Ruediger 

Szkocja (5): Scott McTominay (2), John McGinn, Scott McKenna, Anthony Ralston 

Węgry (7): Kevin Csoboth, Attila Fiola, Willi Orban, Andras Schafer, Callum Styles, Attila Szalai,

Barnabas Varga 

Szwajcaria (7): Silvan Widmer (2), Remo Freuler, Dan Ndoye, Ricardo Rodriguez, Vincent Sierro,

Granit Xhaka 

Hiszpania (5): Rodri (2), Dani Carvajal, Robin Le Normand, Dani Vivian 

Włochy (6): Riccardo Calafiori (2), Bryan Cristante, Gianluigi Donnarumma, Nicolo Fagioli,

Lorenzo Pellegrini 

Chorwacja (7): Marcelo Brozovic, Luka Ivanusec, Ivica Ivusic, Luka Modric, Marin Pongracic,

Josip Stanisic, Luka Sucic 

Albania (7): Nedim Bajrami, Etrit Barisha, Armando Broja, Mirlind Daku, Klaus Gjasula, Arber Hoxha,

Elseid Hysaj 

Słowenia (6): Erik Janza (2), Jaka Bijol, Zan Celar, Petar Stojanovic, Zan Vipotnik 

Dania (6): Morten Hjulmand (2), Joakim Maehle, Christian Norgaard, Jannik Vestergaard, Jonas Wind 

Serbia (8): Mijat Gacinovic, Nemanja Gudelj, Luka Jovic, Sasa Lukic, Nikola Milenkovic, Aleksandar Mitrovic,

Filip Mladenovic, Dusan Tadic 

Anglia (4): Phil Foden, Conor Gallagher, Marc Guehi, Kieran Trippier 

Polska (7): Paweł Dawidowicz, Robert Lewandowski, Jakub Moder, Bartosz Slisz, Wojciech Szczęsny, Karol Świderski,

Nicola Zalewski 

Holandia (2): Jerdy Schouten, Joey Veerman

Austria (10): Patrick Wimmer (2), Marko Arnautovic, Christoph Baumgartner, Kevin Danso, Konrad Laimer,

Phillipp Mwene, Stefan Posch, Leopold Querfeld, Maximilian Woeber 

Francja (3): Ousmane Dembele, Kylian Mbappe, Adrien Rabiot 

Belgia (5): Dodi Lukebakio (2), Wout Faes, Orel Mangala, Youri Tielemans 

Słowacja (1): Ivan Schranz 

Rumunia (5): Nicusor Bancu (2), Andrei Burca, Marius Marin, Razvan Marin

Ukraina (3): Artem Dowbyk, Roman Jaremczuk, Juchym Konopla

Turcja (16): Samet Akaydin (2), Abdulkerim Bardakci (2), Hakan Calhanoglu (2), Kaan Ayhan, Ugurcan Cakir, Zeki Celik,

Arda Guler, Mert Gunok, Orkun Kokcu, Mert Muldur, Salih Ozcan, Kenan Yildiz, Ismail Yuksek 

Gruzja (6): Anzor Mekwabiszwili (2), Giorgi Gwelesiani, Guram Kaszia, Giorgi Koczoraszwili, Solomon Kwirkwelia 

Portugalia (7): Rafael Leao (2), Francisco Conceicao, Pedro Neto, Ruben Neves, Joao Palhinha, Cristiano Ronaldo 

Czechy (12): Patrik Schick (2), Tomas Soucek (2), Antonin Barak, Lukas Cerv, Vladimir Coufal, Tomas Holes, Vitezslav Jaros,

David Jurasek, Ladislav Krejci, Lukas Provod

Mistrzostwa Europy 2024 – strzelcy

Klasyfikacja strzelców – po 36 z 51 meczów (82 bramek):

3 – Georges Mikautadze (Gruzja)

2 – Niclas Fuellkrug (Niemcy)
Cody Gakpo (Holandia)
Razvan Marin (Rumunia)
Jamal Musiala (Niemcy)
Ivan Schranz (Słowacja)

1 – Michel Aebischer (Szwajcaria)
Kerem Akturkoglu (Turcja)
Marko Arnautovic (Austria)
Nedim Bajrami (Albania)
Nicolo Barella (Włochy)
Alessandro Bastoni (Włochy)
Christoph Baumgartner (Austria)
Jude Bellingham (Anglia)
Adam Buksa (Polska)
Hakan Calhanoglu (Turcja)
Emre Can (Niemcy)
Dani Carvajal (Hiszpania)
Francisco Conceicao (Portugalia)
Kevin Csoboth (Węgry)
Kevin De Bruyne (Belgia)
Memphis Depay (Holandia)
Denis Dragus (Rumunia)
Kwadwo Duah (Szwajcaria)
Ondrej Duda (Słowacja)
Breel Embolo (Szwajcaria)
Christian Eriksen (Dania)
Bruno Fernandes (Portugalia)
Klaus Gjasula (Albania)
Ilkay Guendogan (Niemcy)
Arda Guler (Turcja)
Kai Havertz (Niemcy)
Morten Hjulmand (Dania)
Erik Janza (Słowenia)
Roman Jaremczuk (Ukraina)
Diogo Jota (Portugalia)
Luka Jovic (Serbia)
Harry Kane (Anglia)
Zan Karnicnik (Słowenia)
Andrej Kramaric (Chorwacja)
Chwicza Kwaracchelia (Gruzja)
Qazim Laci (Albania)
Robert Lewandowski (Polska)
Kylian Mbappe (Francja)
Scott McTominay (Szkocja)
Luka Modric (Chorwacja)
Alvaro Morata (Hiszpania)
Mert Muldur (Turcja)
Dan Ndoye (Szwajcaria)
Krzysztof Piątek (Polska)
Lukas Provod (Czechy)
Fabian Ruiz (Hiszpania)
Marcel Sabitzer (Austria)
Patrik Schick (Czechy)
Romano Schmid (Austria)
Xherdan Shaqiri (Szwajcaria)
Bernardo Silva (Portugalia)
Tomas Soucek (Czechy)
Nicolae Stanciu (Rumunia)
Mykoła Szaparenko (Ukraina)
Youri Tielemans (Belgia)
Ferran Torres (Hiszpania)
Cenk Tosun (Turcja)
Gernot Trauner (Austria)
Barnabas Varga (Węgry)
Wout Weghorst (Holandia)
Florian Wirtz (Niemcy)
Mattia Zaccagni (Włochy)

samobójcze:

1 – Samet Akaydin (Turcja dla Portugalii)
Riccardo Calafiori (Włochy dla Hiszpanii)
Klaus Gjasula (Albania dla Chorwacji)
Robin Hranac (Czechy dla Portugalii)
Donyell Malen (Holandia dla Austrii)
Antonio Ruediger (Niemcy dla Szkocji)
Maximilian Woeber (Austria dla Francji)

Mistrzostwa Europy 2024 – wyniki i tabele

Wyniki dotychczasowych meczów i tabele grup:

Grupa A

2024-06-14:
Niemcy – Szkocja 5:1 (3:0)
2024-06-15:
Węgry – Szwajcaria 1:3 (0:2)
2024-06-19:
Niemcy – Węgry 2:0 (1:0)
Szkocja – Szwajcaria 1:1 (1:1)
2024-06-23:
Szkocja – Węgry 0:1 (0:0)
Szwajcaria – Niemcy 1:1 (1:0)

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Niemcy 3 2 1 0 8-2 7
2. Szwajcaria 3 1 2 0 5-3 5
3. Węgry 3 1 0 2 2-5 3
4. Szkocja 3 0 1 2 2-7 1

Grupa B

2024-06-15:
Hiszpania – Chorwacja 3:0 (3:0)
Włochy – Albania 2:1 (2:1)
2024-06-19:
Chorwacja – Albania 2:2 (0:1)
2024-06-20:
Hiszpania – Włochy 1:0 (0:0)
2024-06-24:
Albania – Hiszpania 0:1 (0:1)
Chorwacja – Włochy 1:1 (0:0)

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Hiszpania 3 3 0 0 5-0 9
2. Włochy 3 1 1 1 3-3 4
3. Chorwacja 3 0 2 1 3-6 2
4. Albania 3 0 1 2 3-5 1

Grupa C

2024-06-16:
Słowenia – Dania 1:1 (0:1)
Serbia – Anglia 0:1 (0:1)
2024-06-20:
Słowenia – Serbia 1:1 (0:0)
Dania – Anglia 1:1 (1:1)
2024-06-25:
Anglia – Słowenia 0:0
Dania – Serbia 0:0

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Anglia 3 1 2 0 2-1 5
2. Dania 3 0 3 0 2-2 3
3. Słowenia 3 0 3 0 2-2 3
4. Serbia 3 0 2 1 1-2 2

Grupa D

2024-06-16:
Polska – Holandia 1:2 (1:1)
2024-06-17:
Austria – Francja 0:1 (0:1)
2024-06-21:
Polska – Austria 1:3 (1:1)
Holandia – Francja 0:0
2024-06-25:
Francja – Polska 1:1 (0:0)
Holandia – Austria 2:3 (0:1)

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Austria 3 2 0 1 6-4 6
2. Francja 3 1 2 0 2-1 5
3. Holandia 3 1 1 1 4-4 4
4. Polska 3 0 1 2 3-6 1

Grupa E

2024-06-17:
Rumunia – Ukraina 3:0 (1:0)
Belgia – Słowacja 0:1 (0:1)
2024-06-21:
Słowacja – Ukraina 1:2 (1:0)
2024-06-22:
Belgia – Rumunia 2:0 (1:0)
2024-06-26:
Słowacja – Rumunia 1:1 (1:1)
Ukraina – Belgia 0:0

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Rumunia 3 1 1 1 4-3 4
2. Belgia 3 1 1 1 2-1 4
3. Słowacja 3 1 1 1 3-3 4
4. Ukraina 3 1 1 1 2-4 4

Grupa F

2024-06-18:
Turcja – Gruzja 3:1 (1:1)
Portugalia – Czechy 2:1 (0:0)
2024-06-22:
Gruzja – Czechy 1:1 (1:0)
Turcja – Portugalia 0:3 (0:2)
2024-06-26:
Czechy – Turcja 1:2 (0:0)
Gruzja – Portugalia 2:0 (1:0)

tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty):

1. Portugalia 3 2 0 1 5-3 6
2. Turcja 3 2 0 1 5-5 6
3. Gruzja 3 1 1 1 4-4 4
4. Czechy 3 0 1 2 3-5 1

Mistrzostwa Europy 2024 – najszybciej zdobyte bramki

Gruziński piłkarz Chwicza Kwaracchelia zdobył bramkę w 94. sekundzie meczu z Portugalią w mistrzostwach Europy w Niemczech. To piąty najszybszy gol w historii turnieju. 

Rekordzistą został 15 czerwca Albańczyk Nedim Bajrami, który trafił do siatki w 23. sekundzie spotkania Włochami. Wcześniej przez 20 lat rekord należał do Rosjanina Dmitrija Kiriczenki, który pokonał bramkarza Grecji po minucie i siedmiu sekundach gry. 

Siódmy w tym zestawieniu jest Robert Lewandowski. W meczu ćwierćfinałowym Euro 2016 z Portugalią na zdobycie gola potrzebował minuty i 40 sekund. 

Najszybsze bramki w historii ME:

Nedim Bajrami (Albania) – 23. sekunda
15.06.2024; Albania – Włochy

Dmitrij Kiriczenko (Rosja) – 1.07 min
20.06.2004; Rosja – Grecja (2:1)

Youri Tielemans (Belgia) – 1.13 min
22.06.2024; Belgia – Rumunia (2:0)

Emil Forsberg (Szwecja) – 1.22 min
23.06.2021; Szwecja – Polska (3:2)

Chwicza Kwaracchelia (Gruzja) – 1.34 min
26.06.2024; Gruzja – Portugalia (…

Yussuf Poulsen (Dania) – 1.39 min
17.06.2021; Dania – Belgia (1:2)

Robert Lewandowski (Polska) – 1.40 min
30.06.2016; Polska – Portugalia (1:1; karne: 3-5)

Luke Shaw (Anglia) – 1.56 min
11.07.2021; Anglia – Włochy (1:1; karne: 2-3)

Robbie Brady (Irlandia) – 1.59 min
26.06.2016; Francja – Irlandia (2:1)

Siergiej Alejnikow (ZSRR) – 2.07 min
18.06.1988; Anglia – ZSRR (1:3)

Petr Jiracek (Czechy) – 2.14 min
12.06.2012; Czechy – Grecja (2:1)

Alan Shearer (Anglia) – 2.14 min
26.06.1996; Niemcy – Anglia (1:1, karne: 6-5)

Michael Owen (Anglia) – 2.25 min
24.06.2004; Portugalia – Anglia (2:2, karne: 6-5)

Christo Stoiczkow (Bułgaria) – 2.27 min
13.06.1996; Bułgaria – Rumunia (1:0)

Exit mobile version