Już od 18 lat przyznawane są prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. W Lubuskiem również mamy specjalistów, przed którym na rynku pracy topnieją wszelkie „lody”. Ich zaangażowanie i serce pozwalają niepełnosprawnym pełnoprawnie funkcjonować w codzienności.
Nagroda „Lodołamacze” dla Parku Technologicznego „Interior” w Nowej Soli od Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ocenianych było blisko 500 podmiotów.
Nowosolski park zwyciężył w kategorii Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony Rozwój Biznesu. Okazał się najlepszy w makroregionie południowo-zachodniej Polski i będzie reprezentował teraz województwo lubuskie, opolskie, wielkopolskie i dolnośląskie na ogólnopolskim finale. – To dla nas wielkie wyróżnienie, a hasło „Nowa Sól – miasto na społecznej fali” nas do tego zobowiązuje – powiedział Łukasz Rut, dyrektor parku.
Wśród nagrodzonych z woj. lubuskiego są:
- W kategorii „Zakład Pracy Chronionej” drugie miejsce dla Spółdzielni Warta z Gorzowa Wielkopolskiego,
- W kategorii „Otwarty Rynek” pierwsze miejsce i statuetkę „Lodołamacz 2023” otrzymała spółka Dalej Razem sp. z o.o. z Zielonej Góry,
- W kategorii „Instytucja” drugie miejsce dla Fundacji JuPi z Nowej Soli,
- W kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”, drugie miejsce dla Warsztatów Terapii Zajęciowej „Fuzja” Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej (Zielona Góra) oraz trzecie miejsce dla WTZ przy Stowarzyszeniu „Pomóż Nie Będę Sam” z Nowej Soli,
- W kategorii „Przyjazna Przestrzeń – Dostępność Cyfrowa” pierwsze miejsce i statuetkę „Lodołamacz 2023” otrzymało Centrum Aktywności Społecznej z Nowej Soli.
Gala Regionalna „Lodołamaczy”, w której uczestniczył m.in. Dyrektor Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzej Gonia, a także zdobywcy „Lodołamaczy” z terenu województw wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego odbyła się 12 września w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.
Lodołamacze – co to takiego
Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Jej istotą jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.
Idea Konkursu powinna zainteresować również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.
CZYTAJ TEŻ:
Polecamy
Komu od 1 września przysługuje prawo do bezpłatnych leków
Od 1 września dzieci, które nie ukończyły 18 lat i osoby, które przekroczyły 65 rok życia mogą, po spełnieniu określonych...
Czytaj więcejDetails