W Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego miało miejsce spotkanie oficerów rezerwy i pasjonatów oręża polskiego. Wydarzenie związane było z przypadającym w tym roku jubileuszem 30 lat tradycji ułańskich w Żarach.
W jednej z muzealnych sal znajduje się wystawa poświęcona historii i współczesności 24. Batalionu Ułanów. Miejsce to odwiedził właśnie syn ułana z jednostki w Kraśniku porucznik rezerwy Marek Rusek. – To budujące, że pamięć o ułanach jest wciąż kontynuowana mimo upływu lat. Przyjechałem tu z myślą o tacie – mówi potomek starszego wachmistrza Franciszka Ruska:
Wystawę odwiedził także fundator jednej z trzech replik sztandaru 24. Batalionu Ułanów. – Cieszy mnie to, kiedy widzę poczet ze sztandarem podczas różnych uroczystości. I to nie tylko w Świętoszowie, ale również w Kraśniku – mówi Krzysztof Grabiec:
Dodajmy, że oryginalny sztandar znajduje się w Instytucie Polskim i Muzeum imienia generała Sikorskiego w Londynie. Replikę sztandaru ufundowaną przez Krzysztofa Grabca posiada 2. Batalion Czołgów ze Świętoszowa, kontynuator ułańskich tradycji.