Zew nie sprostał liderowi. Wygrała Trójka, przegrał AZS

Zew nie sprostał liderowi. Wygrała Trójka, przegrał AZS Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze ręczni Zewu Świebodzin przegrali przed własną publicznością z SPR-em GOKiS Kąty Wrocławskie 28:32 w meczu na szczycie grupy B I ligi  i tym samym została przerwana seria jedenastu z rzędu wygranych spotkań w lidze. Pierwsza połowa: bramka za bramkę, ale na przerwę z jednobramkową zaliczką zeszli goście prowadząc 12:11. W drugiej części po 32 minutach Zew prowadził 13:12, ale od 49 minuty przewaga lidera tabeli rosła i wynosiła nawet sześć bramek. W końcówce gospodarze ambitnie próbowali zmniejszać straty, ale i tak GOKiS wygrał pewnie, bo różnicą czterech bramek.

Więcej o spotkaniu w Świebodzinie w jutrzejszym Magazynie sportowym Radia Zachód.

W innych sobotnich meczach z udziałem lubuskich drużyn na tym poziomie UKS Trójka Nowa Sól pokonała u siebie Tęczę Kościan 25:24, zaś AZS UZ Zielona Góra przegrał u siebie z BOR-em Oborniki Śląskie 24:25.