Tak się pisze historię! Puławska&Naja z drugim złotem! Drugie srebro Głazunowa

screen tvp

screen tvp

Anna Puławska z AZS AWF Gorzów zdobyła wraz z była zawodniczką gorzowskiego klubu (obecnie Posnania) Karoliną Nają drugi złoty medal kajakarskich mistrzostw świata! Polki triumfowały w K2 na 500 metrów. Srebrne medalistki olimpijskie z Tokio stoczyły bardzo zaciętą walkę z Niemkami, na mecie wyprzedziły je o 4 dziesiąte sekundy. Trzecie Belgijki straciły do naszych reprezentantek już ponad 2,5 sekundy:

Puławska i Naja zapisały się tym występem w historii polskiego kobiecego kajakarstwa. Jeszcze nigdy bowiem reprezentantki Polski nie zdobyły dwóch złotych medali w konkurencjach olimpijskich ani dwóch złotych medali na jednych mistrzostwach świata. Dodajmy zresztą, że poprzednie złoto w K2 na 500 metrów zdobyły dla Polski gorzowianki Aneta Pastuszka i Beata Sokołowska (wówczas MKKS, obecny G`Power).

Ponadto dziś swoje drugie srebro na tych mistrzostwach wywalczył Wiktor Głazunow. Polska osada C4 na 500 metrów w składzie z zawodnikiem AZS AWF Gorzów o niespełna pół sekundy ustąpiła złotym medalistom z Hiszpanii i o 0,6 s. wyprzedziła trzecich Ukraińców:

Sporo więcej o sukcesach naszych kajakarzy w Magazynie Sportowym po 21.