Lubuszanie w zwycięskiej drużynie Polski. Aleksandra Wołczak ma drugie minimum!

fot archiwum zawodniczki

Siódemka lubuskich lekkoatletów wystąpiła w zwycięskim dla Polski wielomeczu w kategorii U20 w Mariborze. W biegu na 400 metrów zwyciężyła Aleksandra Wołczak z AZS AWF Gorzów, która o prawie 2 sekundy pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy a czas 53,86 to także wypełnione minimum na Mistrzostwa Świata do lat 20 w Cali. Dla Wołczak to drugie minimum na tę imprezę, bowiem już w czerwcu osiągnęła je w swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 400 metrów przez płotki:

2. miejsce zajęła w Mariborze kobieca sztafeta 4×400, w składzie której była inna zawodniczka AZS AWF Gorzów Kornelia Lesiewicz. W reprezentacji Polski z tego klubu wystąpiła jeszcze Weronika Kaniowska, która w rzucie młotem zajęła 2. miejsce z wynikiem 57,97 a więc bliskim niedawnemu rekordowi życiowemu pobitemu na mistrzostwach Polski U20.

Męski konkurs skoku w dal wygrał Gabriel Dziełakowski. Zawodnik LLKS Osowa Sień wyrównał w Mariborze swój rekord życiowy, wynoszący 7 metrów i 46 centymetrów:

W naszej kadrze byli też przedstawiciele ZLKL-u Zielona Góra. Eryk Fursewicz zajął szóste miejsce w skoku o tyczce z wynikiem 4,20m. Po zawodach przyznał, że liczył na dużo więcej:

Niezadowolony po swoim występie był również inny z zielonogórzan Igor Filar. On zajął dopiero ósme miejsce w biegu na 400 m przez płotki z czasem 55,80.

Dodajmy, że bieg na 5000 metrów wygrał Konrad Pogorzelski z Draczyński Running Team Nowa Sól.