Strzelce Krajeńskie: Ściganie szosowe

Strzelce Krajeńskie: Ściganie szosowe Radio Zachód - Lubuskie

W Strzelcach Krajeńskich drugi dzień ścigania w ramach Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich i Puchar Polski w kolarstwie szosowym. Wczoraj była indywidualna jazda na czas.

Blisko 350 zawodników stanęło do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii żak, młodzik i młodziczka, junior i juniorka młodsza oraz junior, juniorka i kobiety open. Zawodnicy mieli do przejechania kilka rund po 20 km.

Najlepszy z Lubuskiego wśród juniorów był  Hubert  DROBEK  LKS TRASA ZIELONA GÓRA, który zajął 2 miejsce, a tuż za nim był Piotr Gruszczyński  zawodnik miejscowego LKS POM Sparthem Strzelce Krajeńskie. Wśród kobiet najlepsza była Juniorka  Nikola  Ostojska LKS POM-Sparthem, która zakończyły wyścig na trzeciej pozycji.

Warto zaznaczyć, że w kategorii  open zwyciężyła Justa Juszkieviciute z Litwy, drugie była zeszłoroczna Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym – Karolina Karasiewicz  TKK „PACIFIC” NESTLE FITNESS CYCLING TEAM, a trzecia  pięciokrotna Wicemistrzyni Olimpijska na Paraolimpiadzie w Londynie i w Rio de Janeiro – Anna Harkowska  GIANT – LIV O.K.S. „WARMIA I MAZURY”.

Dodajmy, że LKS POM Spartherm Strzelce Krajeńskie, który organizował zawody, obchodzi w tym roku 50-lecie swojej działalności.