Lubuskie medale w lekkoatletycznych MPJ

Lubuskie medale w lekkoatletycznych MPJ Radio Zachód - Lubuskie

W niedzielę w Toruniu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski do lat 18 i 20 w lekkoatletyce.

Nie zabrakło tam przedstawicieli lubuskich klubów i prawie wszystkie znalazły się w klasyfikacji medalowej. Dwa złota wywalczyli zawodnicy ALKS AJP Gorzów: Olga Rzeszewska w biegu na 200 metrów i Antoni Walicki na dystansie dwukrotnie dłuższymi w starszej kategorii. Ten ostatni był faworytem i nie zawiódł oczekiwań trenera Tomasza Saski:

Jedno złoto i jedno srebro to dorobek AZS AWF Gorzów. Tomasz Strzeszewski wygrał chód na 5 km w rywalizacji do lat 18 a Paulina Kosikowska była druga w biegu na 300 metrów. Ich występy komentuje trener Sebastian Papuga:

Jeden medal pojechał do Słubic: Jakub Czak był najlepszy w biegu na 60 metrów przez płotki z czego oczywiście cieszy się wiceprezes Lubusza Słubice, Ryszard Chustecki:

Z kolei brąz w biegu na 200 metrów wywalczyła Aleksandra Wruszak z ZLKL Zielona Góra. O jej występie mówi trener Sławomir Landyszkowski

W Toruniu była też dwójka reprezentantów Agrosu Żary, ale oni znaleźli się poza podium.