Łzy wzruszenia Kuchty: strzelczanka ma medal OOM!

Łzy wzruszenia Kuchty: strzelczanka ma medal OOM! Radio Zachód - Lubuskie

Emilia Kuchta z LKS POM Strzelce Krajeńskie zdobyła brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas podczas pierwszego dnia finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Reprezentantka gospodarzy zawodów była tylko o niespełna 7 sekund wolniejsza od zwyciężczyni, Anny Długaś z KTK Kalisz. Kuchta nie ukrywała wzruszenia po ukończeniu wyścigu:

Z pozostałych lubuszanek Weronika Paziewicz ze Strzelec Krajeńskich była 30. a tuż za nią Wiktoria Gładosz z trasy Zielona Góra. W męskiej rywalizacji zawodników z naszego regionu w ścisłej czołówce zabrakło. Wygrał Dominik Ratajczak z Copernicusa Toruń a najwyższe z lubuszan 23. miejsce zajął Kacper Szabunia. Zawodnik POM-u mówi, że dopiero wraca do optymalnej dyspozycji po poważnej kontuzji:

Ponadto 29. był Łukasz Skoczylas z Trasy Zielona Góra a 30. Kacper Sobiś z POM-u. Jutro wyścigi ze startu wspólnego, początek rywalizacji o godzinie 10:00.