W Gminie Lubiszyn odbyły się obchody Dnia Samorządowca. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych w tym obecnych i byłych sołtysów, radnych, pracowników Urzędu Gminy oraz inne osoby zaangażowane w codzienne funkcjonowanie i rozwój lokalnej wspólnoty.
Uroczystość była okazją do podziękowań za pracę i zaangażowanie na rzecz mieszkańców oraz do wręczenia wyróżnień osobom szczególnie zasłużonym dla samorządu. Nie zabrakło również czasu na rozmowy, integrację i wspólne świętowanie.
– To czas, by podsumować działalność samorządu w naszej gminie – mówił Artur Terlecki, wójt Lubiszyna:
Gościem specjalnym spotkania był wojewoda lubuski Marek Cebula:
Spotkanie było tez okazją do wspomnień. Mówi Elżbieta Kwaśniewicz, zastępca wójta gminy Lubiszyn w czasie pierwszej kadencji:
W latach 90 w gminnych władzach w Lubiszynie zasiadał też Tadeusz Karwasz:
Pierwsze wolne wybory do rad gmin odbyły się 27 maja 1990 roku.


















