Przed nami wyjątkowo gorący weekend. Synoptycy prognozują temperatury sięgające nawet 40 stopni Celsjusza. Strażacy apelują o ostrożność i przypominają, że upały to nie tylko ryzyko pożarów, ale także zagrożenie dla zdrowia i życia.
Jeśli nie ma takiej potrzeby, warto zrezygnować z przebywania na słońcu i pozostać w chłodnych, zacienionych miejscach. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze oraz dzieci. – Wybierając się w podróż, należy zabrać zapas wody i niezbędne leki, ponieważ na drogach mogą tworzyć się wielogodzinne korki – mówi mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy lubuskich strażaków:
Strażacy przypominają również o bardzo wysokim zagrożeniu pożarowym. W lasach obowiązuje zakaz używania otwartego ognia, a także wjazdu pojazdami silnikowymi w miejsca niedozwolone:
Ostrożność należy zachować także podczas wypoczynku nad wodą. Służby przypominają, by nie spożywać alkoholu i nie wskakiwać do wody bezpośrednio po długim przebywaniu na słońcu, ponieważ może to doprowadzić do niebezpiecznego szoku termicznego.
Polecamy
Cały kraj objęty ostrzeżeniami II i III stopnia oraz alertem RCB przed upałem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydały ostrzeżenia przed upałem dla całego kraju, które będą obowiązywały w...
Czytaj więcejDetails





















