Maja Nowak poinformowała w czwartek (25 czerwca), że złożyła rezygnację z funkcji wiceministra rodziny oraz pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Posłanka Polski 2050 wyjaśniła, że powodem rezygnacji są sprawy rodzinne.
Maja Nowak (Polska 2050) była wiceministrą rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocniczką rządu do spraw osób niepełnosprawnych od grudnia 2025 roku. Zastąpiła na tych funkcjach Łukasza Krasonia, także z Polski 2050.
W czwartek (25 czerwca) za pośrednictwem mediów społecznościowych Nowak poinformowała o swojej rezygnacji.
Dalsza część tekstu pod postem
Nie była to łatwa decyzja, bo nigdy nie przyszłam do ministerstwa dla stanowiska. Przyszłam dla spraw. Dla ludzi. Dla zmian, o które od wielu lat także walczyłam jako społeczniczka. Wszystko, czego się podejmuję, staram się robić na 100 procent. Z pełnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i sercem. Tak samo podeszłam do tej misji
– napisała Nowak.
Podkreśliła, że od pierwszego dnia stawiała na dialog z różnymi środowiskami, organizacjami, ekspertami, rodzicami i osobami z niepełnosprawnościami.
Dziś jednak moje dziecko potrzebuje mnie bardziej niż ministerstwo. A są momenty, w których trzeba zatrzymać się i wybrać to, co najważniejsze
– przyznała.
Posłanka Polski 2050 zwróciła uwagę, że przez ostatni czas udało się dokończyć, rozpocząć i kontynuować bardzo dużo procesów, m.in. w Sejmie toczyły się prace nad projektem o asystencji osobistej.
Przy ustawie o asystencji osobistej wykonaliśmy ogromną pracę jako resort. Ustawę zastałam po wyjściu z rządu. Mimo to mam za sobą setki godzin rozmów, konsultacji i szukania najlepszych rozwiązań, a także dyskusji nad propozycjami posłów i posłanek. Dziś, na ostatnim etapie prac parlamentarnych, ostateczny kształt ustawy jest już w rękach przewodniczącej komisji oraz posłów i posłanek. To od nich dziś zależy w jakim kształcie ustawa wyjdzie z Sejmu
– podkreśliła Nowak.
Jak dodała, do dalszych decyzji przekazała pakiet zmian ważnych dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.
Wśród nich rozwiązanie, na które czekało wielu rodziców i opiekunów – możliwość podejmowania pracy bez ograniczeń przez osoby pobierające tzw. stare świadczenie pielęgnacyjne
– oświadczyła Nowak.
Polecamy
Nowy sondaż. Ocena rządu w czerwcu
W czerwcu rząd popiera 32 proc. Polaków, 42 proc. jest mu przeciwnych, a 23 proc. deklaruje wobec niego obojętny stosunek...
Czytaj więcejDetails





















